Společnost TP-LINK na veletrhu CeBIT odhalila celou řadu dvoupásmových novinek

Česká republika, Praha – 20. 3. 2014 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, představila na konferenci CeBIT 2014 v německém Hannoveru hned pět produktových novinek, z nichž je většina schopna provozu v obou frekvenčních pásmech. (TZ)

První odhalenou novinkou je elegantní dvoupásmový směrovač AC1900, který rozšiřuje portfolio produktů společnosti TP-LINK postavené na bezdrátovém standardu 802.11ac. Novinka je vybavena gigabitovými ethernetovými porty a data po bezdrátové síti zvládá přenášet rychlostí až 1,9 Gbit/s, čímž se staví do pozice jednoho z nejrychlejších zařízení na trhu. Díky rozhraní USB 3.0 umožňuje po síti sdílet také tiskárnu i data z externích disků.

Svého rozšíření se dočkala také nabídka powerline adaptérů, která se rozrostla o sadu TL-WPA4230P, jež dokáže přenášet data po elektrických rozvodech rychlostí až 500 Mbit/s. Skládá se z adaptérů TL-WPA4230P a TL-PA4020P, které dohromady nabízí 5 ethernetových portů, díky čemuž umožňují připojit hned několik zařízení současně. Oba adaptéry mají na svém těle integrovánu zástrčku do elektrické sítě, takže po jejich zapojení neztratíte možnost napájení dalšího spotřebiče. Výhodou je také tlačítko Clone umožňující adaptérům zkopírovat identifikátor vaší bezdrátové sítě a rozšířit tak její dosah i do vzdálenějších prostor.

Zlepšení Wi-Fi signálu v domácnosti si klade za cíl i třetí představená novinka, a sice dvoupásmový Wi-Fi extender TL-WA3500RE. Zařízení si poradí s bezdrátovými sítěmi ve frekvenčním pásmu 2,4 i 5 GHz. Jednoduše se připojí ke stávající bezdrátové síti a šíří její signál dále. Velmi účinně tak redukuje případná „hluchá místa“, kam signál běžného směrovače nedosáhne. Model TL-WA3500RE je osazen jedním ethernetovým portem a je schopen pracovat i v roli bezdrátového klienta, která přijde vhod například s využitím pro připojení chytré televize či herní konzole.

Řadu výkonných směrovačů do domácnosti či malé kanceláře doplňuje dvoupásmový směrovač AC1350, který se stejně jako model AC1900 vyznačuje podporou bezdrátového standardu 802.11ac. Tato technologie je teoreticky 3x rychlejší než starší standard 802.11n, takže směrovač nabízí přenos dat po bezdrátové síti rychlostí až 1,35 Gbit/s. Pro sdílení tiskáren a externích úložišť je novinka vybavena hned dvěma USB porty, tiskárnu i data z přenosných disků tak můžete sdílet najednou.

Poslední novinkou představenou v rámci konference CeBIT 2014 je další přírůstek do řady dvoupásmových směrovačů – model TD-W9980 (TD-W9980B) s integrovaným VDSL2 modemem. Připojení k internetu umožňuje nejen prostřednictvím VDSL technologie, ale také přes klasický ethernet – stává se tak univerzálním domácím směrovačem. Do své výbavy zahrnuje 4 gigabitové porty a podporu moderních sítí IPv6. Data po bezdrátové síti zvládne díky technologii 802.11n přenášet rychlostí až 600 Mbit/s.

Předpokládaná dostupnost ani cena všech představených zařízení zatím nebyla oznámena. Detailnější informace vám přineseme v okamžiku, kdy budou novinky vstupovat na český trh.

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení s tržním podílem ve výši 42,29 % (Q1 – 2013) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-LINK je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103. Obě služby fungují v pracovních dnech od 9,00 do 17,00 hodin.