Malý a elegantní smartphone Acer Liquid Z4

Praha, 20. března 2014 – Po úspěchu chytrých telefonů řady Liquid Z uvádí Acer nový model Liquid Z4. Tento kompaktní smartphone se 4″ displejem je určen pro ty, kdo mají rádi fotografování, rádi surfují na internetu a používají sociální média. (TZ)

Model Liquid Z4 se může pochlubit konstrukcí se zaoblenými hranami, díky kterým se snadno drží a přenáší. Liquid Z4 váží jen 130 gramů a se svými kompaktními rozměry a tloušťkou 9,7 mm se snadno vejde jak do ruky uživatele, tak do jeho kapsy.

Přední reproduktor, který byl vylepšen technologií DTS Sound™, vás překvapí svým věrným zvukem. AcerRAPID™ funguje jako osobní tlačítko a přináší při ovládání telefonu pouze jednou rukou více možností. Umožňuje uživatelům telefon odemknout či probudit, aktivovat fotoaparát, spustit vybrané aplikace z výchozí obrazovky nebo přijmout telefonní hovor − to vše velmi intuitivní cestou.

V elegantním těle modelu Liquid Z4 s lesklým a hedvábným povrchem se ukrývá dvoujádrový procesor s taktem 1,30 GHz, interní úložiště s kapacitou 4 GB, Wi-Fi, integrovaná GPS nebo také 5MPx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením. Vše přitom zastřešuje operační systém Android 4.2.2.

Nejlepší fotoaparát ve své třídě

Integrovaný 5Mpx fotoaparát je ideální pro ty, kdo milují focení na cestách. Může se pochlubit objektivem se světelností f/2.4 a optikou složenou z 5 prvků namísto klasické s pouhými čtyřmi prvky. Tento fotoaparát s automatickým ostřením dokáže pořídit ještě ostřejší a realističtější snímky než dříve.

Profily na míru

  • Model Liquid Z4 nabízí čtyři rozdílné profily „Quick Mode“ pro různé typy a věkové skupiny uživatelů.

  • Režim Basic: pro mladé lidi, kteří mají omezeno volání a posílání zpráv;

  • Režim Easy: zprávy, rádio, počasí, zvětšení obrazu, rychlé vytáčení kontaktů, které usnadňuje život;

  • Režim Classic: všechny hlavní funkce v jednoduchém a organizovaném uspořádání pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé;

  • Režim Keypad: pro uživatele, kteří primárně používají hlas a potřebují mít ihned k dispozici klávesnici.

Nové uživatelské rozhraní a aplikace AcerFLOAT™

Liquid Z4 nabízí nové uživatelské rozraní Liquid UI. Nové ikony i vzhled systému přináší uživatelům lepší vizuální zážitek. Uživatelské rozhraní AcerFloat™ umožňuje nechat otevřená okna s aplikacemi, takže uživatelé mohou dělat více věcí najednou, aniž by museli pro práci v jiné aplikaci z té původní vyskočit. Stiskem klávesy Float Apps se aplikace zmenší a zprůhlední, následně s ní lze volně pohybovat po obrazovce a může se vzájemně překrývat s jinými aplikacemi. Díky tomu je snadné k aplikacím přistupovat i mezi nimi snadno přepínat. Jde například o aplikace, jako je fotoaparát, kalkulačka nebo stopky. Notifikace Float Caller zajišťuje, že práci uživatele nepřeruší příchozí volání, které by jinak zabralo celou obrazovku. Při příchozím hovoru se vyvolá jen malé okno Float Caller, ve kterém si může uživatel vybrat, zda chce hovor přijmout nebo odpovědět rychlou textovou zprávou.

Snadné sdílení souborů a multimédií

Smartphony Acer také podporují službu AcerCloud, která slouží pro sdílení souborů i jako řešení pro správu multimédií. Umožňuje uživatelům snadné vyhledávání, přehrávání a sdílení vlastních multimediálních i datových souborů napříč vícero zařízeními. Z připojených zařízení je také možné zálohovat fotky. AcerCloud zjednodušuje správu digitálních dat napříč zařízeními, a to bez ohledu na platformu. U nových produktů Acer je k dispozici zdarma.

Cena a dostupnost

Acer Liquid Z4 bude k dispozici od dubna za doporučenou koncovou cenu 2 990 Kč včetně daně. K dispozici bude ve dvou barevných provedeních: v bílém (Essential White) a černém (Titanic Black).

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.