IBM v Česku mění význam zkratky VIP v nové platformě topmanažerů

Nejnovější Global C-suite Study inspirovala tým IBM v České republice k založení neformální platformy VIP Open Forum. Třípísmenná zkratka „VIP“ má však daleko od tradičního pojetí. Odkazuje na slova HODNOTA, INOVACE a LIDÉ (Value-Innovation-People), klíčové komponenty úspěšných firem 21. století. (TZ)

Cílem nově vzniklé platformy VIP Open Forum je vytvořit prostor pro setkávání vrcholových manažerek a manažerů, kteří věří, že úspěšný byznys bude v budoucnosti klást větší důraz na inovace, které firmu posouvají, na lidi, kteří v ní pracují, a na hodnotu, kterou přináší do života svých zákazníků, partnerů a zaměstnanců. „C-suite study nám představila řadu zajímavých trendů a otevřela otázky, které bychom neradi nechali zapadnout,“ vysvětluje vznik platformy Branislav Šebo, generální ředitel IBM.

Platforma je určena všem top manažerům a manažerkám, kteří mají chuť spolupracovat, společně objevovat nové principy podnikání a leadershipu a posilovat nejen obchodní vztahy. „Věřím, že pokud se zaměříme na budování vzájemné důvěry a dáme lidem prostor, pomůže nám to vytvořit prostředí, které je tolik důležité pro inovace,“ vysvětluje jeden z ambasadorů vznikající platformy Vladimír Staňura, předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny. Spolu s ním se prvními ambasadory platformy stali například Margareta Křížová, partnerka Central European Advisory Group, nebo šéf výzkumné laboratoře IBM v Praze Jan Kleindienst.

Ředitelky a ředitelé se pod hlavičkou nové platformy budou letos moci zúčastnit tematických setkání a s kolegy ve stejných rolích diskutovat aktuální trendy, výzvy a cesty ke zlepšení. První workshop pro ředitele IT probíhá právě dnes.

VIP Open Forum:

Více informací o platformě a již brzy také novinky ze setkání ředitelů najdete na webu platformy vipopenforum.cz. Sledujte také náš blog a hashtag #IBMVIP.

IBM Global C-Suite Study:

Global C-suite Study se v roce 2013 zúčastnilo přes 4 000 ředitelů a ředitelek v šesti klíčových manažerských pozicích. Svými odpověďmi do studie unikátně přispělo také 88 českých top manažerů a manažerek. První výsledky studie IBM představila v říjnu loňského roku, v letošním roce studie přináší detailní pohled ředitelek a ředitelů v jednotlivých rolích včetně jejich názoru na situaci v jejich odvětvích. Více o studii se dozvíte zde.