Toshiba získala pět ocenění Red Dot za inovativní produktový design Blu-ray Disc™ přehrávače, televizoru a notebooků

Praha, Česká republika, 25. března 2014 – Společnost Toshiba Europe GmbH oznamuje, že získala pět ocenění v mezinárodní prestižní designové soutěži „Red Dot Award: Product Design 2014“ za vysoce kvalitní design produktů v každé ze svých hlavních produktových kategorií. (TZ)

– BDX6400 Smart Blu-ray Disc™ přehrávač

– Řada Smart TV L74

– Notebooky Portégé Z30, Tecra Z40 a Tecra Z50

Ocenění Red Dot Design Award a značka „Red Dot“, je celosvětově uznávaným symbolem vynikajícího designu. Kategorie „Produkt Design“ je jednou z největších světových soutěží svého druhu, které se letos účastní 1.816 výrobců, designérů a architektů z 53 zemí. Ti všichni nominovali své výrobky v letošním roce v naději, že získají pečeť kvality Red Dot. Čtyřicet speciálně vybraných porotců testovalo, diskutovalo a hodnotilo celkem 4815 přihlášených výrobků s přihlédnutím ke kritériím, jako jsou inovace, funkčnost, kvalita a ekologická efektivita.

BDX6400 Blu-ray Disc™ přehrávač:

Známkou Red Dot oceněný chytrý přehrávač Blu-ray Disc™ Toshiba BDX6400 přináší Ultra HD upscaling, který dokáže vylepšit obraz do neuvěřitelné kvality a přehrává 3D videa s realistickými detaily. Kompaktní konstrukce BDX6400 kombinuje černé tělo se stříbrnou pískovanou vrchní částí a navazuje tak na současný styl televizorů Toshiba. Přiložený vertikální stojan umožňuje použít BDX6400KE na výšku nebo tradičně horizontálně, a to podle potřeby konkrétního prostoru.

Řada Smart televizorů L74:

Řada plochých televizorů L74 obdržela Red Dot za vynikající design. Kombinace inovativní CEVO™ technologie, která zvyšuje kvalitu zvuku a obrazu, a inteligence pokročilých služeb Smart TV Cloud byla navržena tak, aby divák při sledování této 3D TV zapojil všechny smysly. Tato řada televizorů je tak hodna stát se ústředním bodem každého obývacího pokoje s jasně definovaným designem.

Notebooky Portégé Z30, Tecra Z40 a Z50:

Řada Toshiba Z obsahuje notebooky Portégé Z30, Tecra Z40 a Tecra Z50. Všichni zástupci této řady získaly ocenění Red Dot individuálně. Tyto specializované firemní modely jsou ideální volbou pro celou řadu odvětví – od vzdělávání až po náročné podnikové využití. Jsou optimalizovány pro dlouhodobou práci na cestách a mají stejný čistý design. Poskytují celodenní výdrž baterie a rozšířené bezpečnostní funkce. Jsou to lehké a tenké přístroje. Portégé Z30 i Tecra Z40 a Z50 sdílejí stejné ocelově šedé šasi z hořčíkové slitiny, které notebookům propůjčuje elegantní, moderní design a zároveň jim zajišťuje dostatečnou odolnost, aby vydržely náročné každodenní používání v pracovních podmínkách. Navzdory štíhlému provedení nebyl dán prostor žádným kompromisům v oblasti funkčnosti. Ve všech modelech byly mimo jiné vestavěny porty v plné velikosti.

Toshiba online

Navštívte webové stránky společnosti Toshiba, kde najdete aktuální podrobnosti k produktům, specifikace a další informace: www.toshiba-czech.com

 O společnosti Toshiba

Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů. Toshiba Group přináší inovace do širokého portfolia produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty včetně LCD televizorů a notebooků, retailová řešení, elektronická zařízení jako polovodiče či produkty a materiály pro ukládání dat, dále sociální systémy infrastruktury včetně systémů pro výrobu elektřiny, inteligentních komunitních řešení, zdravotnických zařízení, eskalátorů, výtahů a domácích spotřebičů.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 590 firem s 206 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 5,8 bilionů jenů (61 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese:

www.toshiba.co.jp/index.html

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.