Zapakatel.cz a Borůvka Praha o.p.s. pomohou lidem se zdravotním postižením

Praha 27. března 2014 — Zapakatel.cz společně s Borůvka Praha o.p.s., neziskovou organizací, která vznikla při Jedličkově ústavu, a jež svou činnost zaměřuje na podporu lidí s tělesným handicapem, upozorní v průběhu dubna až června na problematiku pracovního uplatnění lidí s tělesnými postiženími a na jejich úspěchy s nalezením práce. (TZ)

“Ze strany Zapakatel.cz nepůjde pouze o jednu krátkodobou akci, chtěli bychom s Borůvka Praha o.p.s. spolupracovat dlouhodoběji, proto jsme zvolili tříměsíční rámec,” říká Vladimír Hlaváček, marketingový ředitel Zapakatel.cz. “Pomáhat Borůvce budeme řadou způsobu, ať už zveřejňováním článků na našem blogu a sociálních sítích, společnou akcí pro TA KAVÁRNU na Vyšehradě, kde probíhá pracovně-tréninkový program pro lidi s tělesným postižením, pomoc chráněným dílnám i klasickou charitou. Přispějeme zveřejňováním našich zkušeností se zaměstnáváním ZTP, pozvánkami na akce během roku a pozváním našich obchodních partnerů na akce Borůvky.”

Tříměsíční aktivity budou zahrnovat účast a pozvánku na veletrh neziskových organizací NGO market (25. duben), kde se bude Borůvka Praha o.p.s. prezentovat, charitativní akci umožňující pomoc zákazníků Zapakatel.cz, nabídku na prodej věcí z chráněných dílen z Obchůdku Borůvka, pozvánka do TA KAVÁRNY a charitativní červnový poukaz. Součástí bude i malý benefiční koncert a květnové trhy chráněných dílen na Vyšehradě, kterých se zúčastní více jak třicet dílen z celé České republiky.

NGO Market se bude konat 25. dubna 2014 v prostorech Národní technické knihovny v Praze. Patnáctý ročník umožní poznat činnost více než dvou set neziskových organizací z České republiky i zahraničí a seznámit se s problémy a tématy, kterým se věnuji. Součástí jsou přednášky, workshopy, tvůrčí dílny, vystoupení, promítání dokumentů a další aktivity.

Obchůdek Borůvka v pražské vyšehradské pevnosti nabízí originální výrobky vytvořené lidmi z chráněných dílen celé České republiky – keramiku, svíčky, obrázky, oděvy, loutky či doplňky do bytů, aj. Probíhá v něm také pracovně-tréninkový program pro lidi s tělesným postižením „Pracuji, tedy jsem“.

O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je třetí největší český slevový server a na Slovensku působí jako Zabagatel.sk. Na trhu působí od léta roku 2010, v březnu 2011 otevřel v Praze první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé kupovat slevy, včetně slev speciálních či nevyužitých voucherů, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace.

Zapakatel.cz a Zabagatel.sk najdete na www.zapakatel.cz a www.zabagatel.sk, stejně tak jako na sociálních sítích Facebook (Zapakatel.cz a Zabagatel.sk), Twitter.com (@Zapakatel.cz),  Google+ (Zapakatel.cz) a Foursquare (Zapakatel.cz).