Pomozte obnovit požárem zničený Libušín na Pustevnách! Valaši volají!

Praha 10. března 2014 — Zapakatel.cz, třetí největší český slevový server, zprostředkovává pomoc pro obnovu požárem zničeného Libušína na Pustevnách. Kdokoliv může prostřednictvím koupě voucherů (50, 100 nebo 500 kč) přispět k záchraně unikátní dřevostavby, zničené při nedávném požáru. Na pomoci se podílí i blízké Rožnovské pivní lázně. (TZ)

V noci na 3. března vyhořela ve valašských Pustevnách unikátní dřevostavba Libušín známá například i kresbami Mikoláše Alše. Celková škoda se vyšplhala až na 80 milionů. Historická a kulturní ztráta je ovšem nevyčíslitelná.

Prostřednictvím koupě voucherů (50, 100 nebo 500 Kč) může kdokoliv přispět na veřejnou sbírku, která poslouží k záchraně této unikátní památky. Zapakatel.cz si, stejně jako u všech obdobných aktivit, z vybrané částky nic neponechává a všechny vybrané peníze budou odeslány přímo do veřejné sbírky 107–697880207/0100 vyhlášené Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Zakoupený voucher navíc můžete vyměnit za jakékoliv 0.3l pivo, včetně speciálů, v Rožnovských pivních lázních.

Unikátní dřevěná chata Libušín byla otevřena v roce 1899. Interiér byl dekorován podle návrhu Mikoláše Alše a o stavbu se postaral architekt Dušan Jurkovič. Pomozte zachovat národní kulturní dědictví a dokažte, že to není jenom Národní divadlo, které Češi, Moravané, Valaši a Slezané pozvednou z trosek popela!

O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je třetí největší český slevový server a na Slovensku působí jako Zabagatel.sk. Na trhu působí od léta roku 2010, v březnu 2011 otevřel v Praze první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé kupovat slevy, včetně slev speciálních či nevyužitých voucherů, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace.

Zapakatel.cz a Zabagatel.sk najdete na www.zapakatel.cz a www.zabagatel.sk, stejně tak jako na sociálních sítích Facebook (Zapakatel.cz a Zabagatel.sk), Twitter.com (@Zapakatel.cz),  Google+ (Zapakatel.cz) a Foursquare (Zapakatel.cz).