Český tabletový týdeník vydavatelství Tablet Media získal prestižní evropskou cenu

Největší mezinárodní mediální organizace Světová asociace novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) dnes večer vyhlásila vítěze Evropských cen digitálních médií (European Digital Media Awards 2014). V kategorii Nejlepší v tabletovém publikování zvítězil týdeník DOTYK českého vydavatelství Tablet Media.

Soutěže se zúčastnilo 107 projektů přihlášených 48 vydavatelskými domy z 21 evropských zemí, což je nejvíce v historii soutěže. Mezi vítězi dalších kategorií jsou tak významná média jako BBC nebo Guardian. Nejlepší projekty vybírala mezinárodní porota složená z 11 odborníků z vydavatelství, konzultačních firem, vysokých škol a dalších institucí z Evropy i Spojených států.

Právě vydaná zpráva WAN-IFRA uvádí: Nejinovativnější digitální zpravodajská média – od gigantů, jako jsou Guardian a norské vydavatelství VG, až po menší, jakým je DOTYK, první čistě tabletový týdeník v České republice – byla vyhlášena v úterý večer na každoroční digitální konferenci v Londýně vítězi Evropských cen digitálních médií, výročních cen Světové asociace novin a vydavatelů zpráv.

Vincent Peyrègne, generální ředitel WAN-IFRA, ocenil vítězné projekty: Brilance a působivost těchto vítězných projektů je inspirativní pro celé mediální odvětví.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo v rámci konference Digital Media Europe 2014 v Londýně. Jménem Dotyku cenu převzali šéfredaktorka Eva Hanáková a vydavatel Michal Klíma.

„Stát se nejlepším tabletovým časopisem Evropy je pro nás velkým úspěchem i závazkem,“ řekla k ocenění šéfredaktorka Dotyku Eva Hanáková. „Když jsme začali vydávat Dotyk, vsadili jsme na kvalitní obsah v kombinaci s moderní technologií. Jak je vidět, tak se to vyplácí. Za vítězstvím je obrovská práce celého týmu. Jsme velmi pyšní na to, že jsme cenu získali, vždyť na trhu nejsme ještě ani celý rok.“

„Ocenění potvrzuje, že i v médiích rozhoduje profesionalita. K úspěchu není potřeba velkých investic, ale zejména zkušených lidí, dobrých novinářů a odborníků. Evropská cena je nečekaný úspěch, nevzpomínám si, že by jakékoliv české médium kdy zvítězilo v tak silné mezinárodní konkurenci. Je to pro nás povzbuzení do dalšího rozvoje Tablet Media,“ komentoval udělení ceny Michal Klíma.

V kategorii, v níž Dotyk zvítězil, porota posuzovala 12 projektů. Loni získal první místo ve stejné kategorii renomovaný švédský deník Dagens Nyheter.

Soutěž Evropské ceny digitálních médií je nejprestižnějším kláním v oboru. Slouží k tomu, aby si vydavatelé mohli porovnat své tituly v digitální oblasti. Inovativní vydavatelství z celé Evropy přihlašují do soutěže své nejlepší digitální projekty, aby zjistila, jak obstojí v ostré mezinárodní konkurenci.

Kompletní seznam vítězů roku 2014
Nejlepší projekt datové vizualizace: DB Medialab (Dagbladet), Norsko
Nejlepší digitální reklamní kampaň: Anzeigen&Marketing Kleine Zeitung, Rakousko
Nejlepší v tabletovém publikování: Dotyk, Česká republika
Nejlepší mobilní služba: Omni, Švédsko
Nejlepší zpravodajský web: Guardian News & Media, Velká Británie
Nejvíce výjimečný projekt: Verdens Gang, Norsko
Čtenářsky nejzajímavější projekt: Verdens Gang, Norsko
Nejlépe využité on-line video: BBC News, Velká Británie

Seznam porotců je možné najít zde: http://www.wan-ifra.org/node/100364

Všechny oceněné projekty je možné najít zde: http://www.wan-ifra.org/node/101896

Fotografie ze slavnostního předávání cen budou později večer k dispozici na facebookové stránce Tablet Media a na Flickru WAN-IFRA zde: https://www.flickr.com/photos/89339007@N05/sets/72157643354457163/

Tablet Media je prvním vydavatelstvím v ČR, které se zaměřuje na vydávání časopisů prostřednictvím tabletů. V lednu 2013 je založili Eva Hanáková a Michal Klíma. Loni v květnu začal vycházet časopis DOTYK, který se tak stal prvním čistě tabletovým týdeníkem v Evropě. Redakci tvoří zkušení novináři. Mezi externisty jsou přední odborníci – vědci, lékaři, ekonomové a spisovatelé. Dotyk spolupracuje s prestižními americkými periodiky Newsweek, Washington Post, Foreign Policy a Slate.

WAN-IFRA – Světová asociace novin a vydavatelů zpráv je největší a nejprestižnější mezinárodní mediální organizací. Sdružuje více než 18 000 publikací, 15 000 webů a přes 3 000 firem z více než 120 zemí světa. Asociace vznikla v červenci 2009 sloučením Světové asociace novin a IFRA, výzkumné a servisní organizace vydavatelského průmyslu. Obě organizace mají 110letou historii. WAN-IFRA slouží jako celosvětová platforma pro výměnu myšlenek, informací a zkušeností mezi členy a dalšími organizacemi ve vydavatelském odvětví.