NTT DOCOMO plánuje spolu s Ericssonem zkušební provoz 5G

Největší japonský operátor NTT DOCOMO a Ericsson (NASDAQ: ERIC) rozšiřují své dlouholeté partnerství v oblastech 2G a 4G o zkušební provoz 5G, který se připravuje pro tento rok. (TZ)

Operátor NTT DoCoMo pokračuje v expanzi v rámci LTE sítě a s využitím zkušeností uživatelů a nových M2M aplikací se nyní připravuje na přechod na 5G. Technologický posun bude následovat dramatický nárůst počtu mobilních širokopásmových připojení. 5G je schopno v dlouhodobém horizontu dodávat neomezený přístup informací všem a za všech okolností.

Na základě zkušebního provozu plánují Ericsson a NTT DoCoMo dosáhnout přenosový tok vyšší než 10 Gbps. Seizo Onoe, výkonný viceprezident a technický ředitel NTT DoCoMo k tomu říká: „Systém 5G udává směr, kterým se budeme ubírat do roku 2020. Oceňujeme, že technologie 5G podporuje i vznik nových aplikací, což ocení uživatelé i celý průmysl. Těšíme se, že technologie 5G ukáže již ve zkušebním provozu svůj potenciál.”

Společnost Ericsson vyvinula moderní anténní širokopásmové a vysokofrekvenční technologie umožňující kratší časové intervaly, i základní rozhlasové stanice speciálně vyvinuté pro technologii 5G. Ulf Ewaldsson, senior viceprezident a ředitel společnosti Ericsson, dodává: „5G bude klíčovým prvkem vývoje společnosti směrem k co největší propojenosti. Jsem s vývojem nových technologií spokojen. Je to důležitý krok k transformaci průmyslu.”

Kromě nových anténních technologií zahrnuje proces vývoje i technologické oblasti související s širokopásmovou komunikací pomocí frekvenčních pásem a 15GHz přenosovou kapacitou. Ericsson bude spolupracovat s NTT DoCoMo také na zkušebním provozu v

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress