PocketBook InkPad – čtečka elektronických knih s velkým 8“ displejem, možností nasvícení a dalšími výjimečnými vlastnostmi

22. 5. 2014, Praha, Česká republika – Většina čteček elektronických knih je dnes vybavena displejem o úhlopříčce 6“. Mnoho uživatelů čteček elektronických knih volá po větší zobrazovací ploše. Nechtějí otáčet stránky tak často a rádi by měli na jedné stránce víc textu. Právě těmto požadavkům vychází vstříc nová čtečka PocketBook InkPad s velkým 8“ displejem. Ocení ji také čtenáři, kteří potřebují zobrazit větší písmo a studenti, protože použitý 8“ displej je blízký formátu velikosti většiny učebnic. PocketBook InkPad je nejlepší volba pro čtení literatury, periodik, dokumentů s grafy a tabulkami, včetně formátů PDF a DjVu. (TZ)

Displej čtečky PocketBook InkPad je založen na technologii E Ink Pearl a poskytuje v rámci podobných zařízení nejvyšší možné rozlišení – 1600 x 1200 bodů. To umožňuje zobrazit i písmo malé velikosti bez ztráty kvality. Výjimečně jasný obraz spolu s technologií elektronického papíru zajišťuje vynikající čitelnost displeje i na přímém slunci a bezpečí pro vaše oči.

PocketBook InkPad má kompletně nový design. Přední panel z jednoho kusu kartáčovaného antireflexního materiálu poskytuje čtečce vysokou míru elegance. Pogumovaný pás s tlačítky pro otáčení stránek na pravé straně dále zdůrazňuje styl a umožňuje pohodlné držení čtečky. Její celkové rozměry jsou 162,8 x 195,5 mm při tloušťce pouhých 7,3 mm.

PocketBook InkPad kombinuje všechny potřebné funkce pro pohodlné čtení v jakékoli situaci. Nasvícení displeje pomocí LED umožňuje uživatelům číst i při slabém osvětlení bez nutnosti použití dalšího zdroje světla. Intuitivní je ovládání intenzity nasvícení nad displejem. Eliminuje nutnost vstupu do nastavení přístroje přes menu a umožňuje nastavit širokou škálu možností osvětlení.

Výkonný 1GHz procesor s podporou 512 MB operační paměti zajišťuje hladké otáčení stránek a rychlou odezvu v jakékoli aplikaci. Do čtečky si můžete uložit skutečně celou svou knihovnu, protože disponuje 4 GB interní paměti, kterou lze pomocí paměťové karty dále rozšířit až o 32 GB. Vestavěná 2500 mAh baterie zajišťuje na jedno nabití několikatýdenní intenzivní čtení.

PocketBook InkPad má několik výjimečných vlastností, které rozšiřují možnosti běžné čtečky elektronických knih. Funkce „Text-To-Speech“ dokáže převést elektronický text do mluveného slova a následně ho přečíst uživateli do sluchátek nebo připojených reproduktorů. Podobně lze poslouchat také audioknihy a hudbu ve formátu MP3. Předinstalovány jsou také slovníky ABBYY Lingvo, které pomáhají čtenářům pochopit význam neznámých slov při čtení knih v cizích jazycích. Jsou tak neocenitelnou pomůckou při studiu cizích jazyků. Vestavěné rozhraní Wi-Fi otevírá velké možnosti sdílení názorů k oblíbeným knihám na sociálních sítích pomocí služby ReadRate. Integrované nástroje Dropbox a „Send To PocketBook“ umožní velice snadné nahrávání knih a dalšího obsahu do čtečky bez nutnosti použití kabelu.

PocketBook InkPad je unikátní kombinací sofistikovaného designu a moderních funkcí.

O společnosti PocketBook:

PocketBook je čtvrtý největší světový výrobce prémiových čteček e-knih založených na technologii E Ink (elektronický papír), stejně jako výrobce multimediálních čteček a tabletů se systémem Android. Společnost byla založena v roce 2007. Její sídlo se nachází ve městě Lugano (Švýcarsko). Výrobky společnosti se prodávají v 27 zemích po celém světě. Díky kombinaci hardwaru, softwaru a unikátnímu ergonomickému designu se čtečky PocketBook řadí k prémiovému segmentu trhu.