Žáci z třebešínské průmyslovky se jako jediní v ČR podívají v přímém přenosu na mořské dno

Praha, 10. června 2014 – Do unikátního mezinárodního vzdělávacího projektu Mission 31 se zapojila Střední průmyslová škola v Třebešíně. Její studenti budou mít jako jediní v České republice možnost spojit se pomocí Skype s francouzským vědcem Fabienem Cousteauem. Ten se momentálně nachází v podmořské laboratoři Aquarius, umístěné asi ve dvacetimetrové hloubce ve vodách u Floridy. Zde se i spolu se svou posádkou pokusí přežít rekordních 31 dní. Spojení třebešínských studentů s Fabienem přímo z podmořské stanice přes půlku zeměkoule proběhne 16. června 2014 přesně v 13.30 hodin v prostorách střední školy. (TZ)

Jedním z cílů projektu Mission 31 je pokusit se překonat rekord Fabienova dědečka Jacquesa-Yvese Cousteaua, který v roce 1963 strávil v podobné podmořské laboratoři 30 dní. Nicméně plně vybavená laboratoř Aquarius včetně wifi připojení poskytne šestičlenné posádce prostor také na intenzivní podmořský výzkum a rozsáhlou osvětovou činnost. Po celý měsíc hodlá posádka Aquariusu uskutečňovat pomocí Skype přímo z podmořské expedice živé rozhovory se školními třídami po celém světě. Zapojení české školy je úspěchem a třebešínští studenti tak dostanou unikátní možnost stát se v reálném čase očitými svědky života podmořské expedice.

„Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo do projektu zapojit českou školu. Konkurence byla velká, takže o to máme větší radost, že to vyšlo. Věříme, že spojení s podmořskou expedicí v reálném čase studenty zaujme a ukáže, čeho všeho je moderní technika schopná. A třeba je to bude motivovat k dalšímu studiu a budoucí kariéře v technických oborech“, říká Tomáš Vocetka, ředitel českého Skype.

Unikátní Skype hovor proběhne 16. června 2014 v prostorách Střední průmyslové školy v Třebešíně, a to od 13.30 hodin. Program bude zahájen úvodním slovem Fabiena Cousteaua přímo u podmořské laboratoře, prohlídkou Aquarisu následovanou interaktivní částí otázek a odpovědí.

O Skype

Skype je softwarová společnost, založená v roce 2003, která se během necelých deseti let své existence stala jedním ze světových lídrů v oblastí komunikačního softwaru. Jejím cílem je bourat hranice v komunikaci napříč celým světem. Nabízí zdarma služby messagingu, video přenosů a hlasových hovorů a to zcela zdarma. V roce 2011 se stal Skype divizí společnosti Microsoft. Skype je možné stáhnout zdarma do počítačů, mobilů a tabletů bezplatně nawww.skype.com.

Pro novinky o produktu  Skype navštivte Blog: http://blogs.skype.com, 
Twitter: twitter.com/skype, nebo Facebook: www.facebook.com/skype.