Pražský Skype spustil sérii přednášek Talking Tech, které jsou určené pro profesionály z oboru informačních technologií

Praha, 17. prosince 2015 – Na jeden podzimní podvečer se stala pražská pobočka Skype srdcem české IT komunity. Právě zde totiž proběhla poprvé pod režií společnosti Skype Česká republika první z volné série přednášek Talking Tech, jež pravidelně propojuje profesionály z oboru informačních technologií. (TZ)

Talking Tech  je celoevropskou iniciativou společnosti Microsoft, které se v Praze zúčastnila téměř stovka špičkových odborníku, reprezentujících ty největší české a mezinárodní technologické firmy působící na českém trhu. Vývojáři, testeři či projektoví manažeři po celý večer sledovali přednášky o posledních trendech z oblasti cloudových technologií nebo problematiky Internet of Thinks. Večer byl zakončen neformální diskuzí všech účastníků, která měla přispět k vzájemnému předaní zkušeností z oboru.

„Těší nás tak velký zájem o naše projekty, které si kladou za cíl spojovat všechny profesionály z oboru informačních technologií bez ohledu na jejich firemní příslušnost. Talking Tech je jedna z možností, jak sdílet informace a zkušenosti, což je pro naši práci velmi cenné,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Talking Tech se uskutečnilo v nových prostorech sídla společnosti Microsoft a Skype na pražské Brumlovce. Další ze série setkání proběhne v březnu 2016 a všichni zájemci jsou již nyní srdečně zváni.

Na fotografii níže vidíte zleva: Iva Toužimská (Recruiter Skype Czech Republic), Jan Pospíšil (Technical Evangelist), David Gešvindr (odborný konzultant a lektor), Catalin Ionut Fratilam (Software Engineer Skype Czech Republic), Tomáš Bergl (Senior Software Engineer Skype Czech Republic), Dominika Horňáková (Talent Sourcer Skype Czech Republic).