Nové počítače Acer řady Veriton Z4 a N přináší do firem vysoký výkon i zabezpečení

Praha, 13. června 2014 – Společnost Acer dnes představila nové počítače Acer Veriton řady Z4 a N, které se mohou pochlubit špičkovými bezpečnostními technologiemi a kompaktním provedením. To z nich dělá ideální řešení pro moderní firmy od velkých podniků až po malé kanceláře. (TZ)

Řada Veriton Z4

Veriton Z4 nabízí možnost rychlého nastavení a se svým kompaktním provedením šetří drahý pracovní prostor. 23″ monitor je možné s použitím minimální síly naklopit v rozmezí od -5 do 30°a umožňuje uživatelům pohodlnou práci po dlouhou dobu. Navíc lze pomocí VESA držáku monitor upevnit na libovolnou stěnu.

Procesory Intel® Core™ 4. generace poskytnou až o 15 % vyšší procesorový výkon pro vyšší produktivitu práce. Možnost nezávislého zobrazení na dvou monitorech současně umožní uživatelům efektivně pracovat s několika otevřenými dokumenty a spuštěnými programy současně.

Uživatelé mohou díky nástrojům Acer Touch Tools pohodlněji využívat dotykové ovládání, psát a tvořit obsah. Aplikace Acer Screen Grasp jim umožní zachytit a uchopit obrázky, které mohou být umístěny na Acer Scrapboard, což se hodí pro vytvoření koláže. Aplikace Acer Accu Finger zase slouží k tomu, aby mohli uživatelé s větší přesností klepnout prstem i na drobné položky. Kapacitní desetibodový multidotykový displej překrytý od okraje k okraji skle, také umožňuje pohodlné dotykové ovládání.

Kromě toho jsou počítače Veriton Z4 dodávány s Full HD webkamerou, kterou lze polohovat v rozmezí 180°, díky čemuž poskytuje při konferenčních hovorech maximální flexibilitu. Při otočení webkamery o více než 90°se automaticky otočí i video či pořízený snímek a díky možnosti zatažení kamery mohou uživatelé kameru sklopit dolů, když ji nebudou používat. Také je možné sdílet prezentace prostřednictvím softwaru YourCam.

Řada Veriton N

Počítače Verion N jsou ideální volbou do jakékoli firmy, zejména pak tam, kde je omezený prostor, ale je přitom vyžadován standardní výpočetní výkon. Dosáhly správné rovnováhy mezi produktivitou a efektivitou. Tato řada poskytuje maximální flexibilitu zabezpečení a snadnou ovladatelnost v kompaktním provedení. Díky celkovému zabranému objemu pouhý 1 litr je ideálním řešením pro firmy s malými kancelářskými prostory. Malé rozměry také umožňují jednoduché polohování počítače, jeho zvednutí i přesunutí.

Kromě toho lze počítače Veriton N provozovat postavit na stůl naležato či vzpřímeně s přibalenou základnou. Anebo k němu lze připojit stojan ErgoStand s podporou uchycení VESA i B6 pro montáž například na zadní stranu monitoru. Tímto způsobem vytvoříte bez problémů all-in-one řešení.
Modulární konstrukce se skládá z primárního modulu a volitelného modulu pro vstupy a výstupy nebo PCIe ×1 kartu, což umožňuje uživatelům snadnou obměnu a možnost volby mezi různými porty. Třetí modul, který rozšíří počítač o optickou mechaniku či druhý pevný disk, bude pro řadu Veriton N uveden později v červenci.

Počítače Veriton N jsou osazeny procesory ze 4. generace Intel® Core™, zabudovanými reproduktory a mají více možností ukládání dat, aby vyhovovaly různým pracovním požadavkům.

Vyšší zabezpečení

Řady Veriton Z4 i N jsou vybaveny platformou TPM 1.2 pro zlepšení identity a zabezpečení. Kromě toho je zde nástroj Acer Office Manager, který umožňuje i malým firmám implementovat zásady zabezpečení, sledovat IT majetek a nastavovat údržbu s minimálním úsilím. Nástroj Acer ProShield zase uživatelům přináší jednoduchou správu jejich přihlašovacích údajů, ochrany dat a webových účtů.

Řady Veriton Z4 i N budou v České republice a na Slovensku dostupné v průběhu července.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.