Vylepšený Skype 2.19 pro Windows Phone bude podporovat Cortanu

Praha, 30. června 2014 – Po nedávné aktualizaci pro iPhony přichází Skype s další skvělou novinkou  – verzí Skype 2.19 pro Windows Phone 8 a 8.1. Ten výrazně zjednoduší realizaci hovoru a zároveň usnadní ovládání a chatování. Zároveň také zkvalitní video přenos a rychlost aplikace, a zlepší systém upozornění, a to jak pro Windows Phone 8, tak pro Windows Phone verzi 8.1. (TZ)

Cortana spustí videohovor za vás

Nová aplikace bude poprvé podporovat inteligentní osobní asistentku Cortanu. Ta je již nyní integrální součástí Windows Phone 8.1. Video nebo hlasové hovory budete moci s novou verzí Skype spustit pouhým hlasovým příkazem, který Cortana vykoná. Prakticky tedy stačí sdělit, se kterou osobou potřebujete volat, a Cortana zajistí, že se vám Skype správně vytočí. Cortana je zatím dostupná pro Windows Phone 8.1 ve Spojených státech amerických.

Všechna upozornění na jednom místě

Nově budete mít vše pod kontrolou – emaily, hovory, SMS, sociální sítě a nově i upozornění ze Skype se vám budou objevovat v centru notifikací.

Jazyková podpora

Nová aplikace výrazně rozšiřuje dostupné jazykové mutace. Na rozdíl od předchozích 19 jazyků je nyní možno využít až 51 jazykových variant, kde samozřejmě nechybí čeština ani slovenština.

 

Editace odchozích zpráv

Do nové verze Skype zakomponoval funkcionalitu, která pro Windows Phone nebyla v minulosti dostupná: od této chvíle je možné editovat v chatu Skype již odeslané zprávy.

 

Pro více informací kontaktujte:

Roman Pacvoň, PR manager, Airside Communication, mob.: +420 605 817 787, e-mail: roman@airside.cz

nebo

Veronika Gorylová, PR konzultant, Airside Communication, mob.: +420 737 637 719, e-mail: veronika@airside.cz

O Skype

Skype je softwarová společnost, založená v roce 2003, která se během necelých deseti let své existence stala jedním ze světových lídrů v oblastí komunikačního softwaru. Jejím cílem je bourat hranice v komunikaci napříč celým světem. Nabízí zdarma služby messagingu, video přenosů a hlasových hovorů a to zcela zdarma. V roce 2011 se stal Skype divizí společnosti Microsoft. Skype je možné stáhnout zdarma do počítačů, mobilů a tabletů bezplatně nawww.skype.com.

Pro novinky o produktu  Skype navštivte Blog: http://blogs.skype.com, 
Twitter: twitter.com/skype, nebo Facebook: www.facebook.com/skype.