Aktualizace nástroje AVG Cleaner pro Android si bere na paškál náročné mobilní aplikace

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 10. července 2014 – AVG Technologies (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 187 milionům aktivních uživatelů, dnes oznámila dostupnost aplikace AVG Cleaner™ pro Android™ 2.1 v obchodě Google Play™. Aktualizovaná aplikace obsahuje funkce pro zvýšení výdrže baterie. Byla také integrována do platformy AVG Zen™, aby uživatelé ze svého počítače nebo zařízení s Androidem mohli kdykoli snadno zkontrolovat a zlepšit stav výkonu všech svých zařízení včetně Maců a chytrých telefonů. (TZ)

Aplikace AVG Cleaner pro Android umožňuje uživatelům lepší používání jejich zařízení výpisem aplikací, které spotřebovávají nejvíce systémových prostředků i energie a čištěním nepotřebných souborů v mezipaměti. Funkce „Spořič energie“ zase pomáhá zvýšit výdrž baterie vypnutím funkcí a úloh s vysokou spotřebou energie. Nová placená verze PRO pak přidává i možnost volby ze tří „Profilů baterie“, které umožňují přepínat mezi režimy „Domácnost“, „Kancelář“ a „Auto“ a tak ještě více optimalizovat využití baterie podle místa, na němž se právě nacházíte.

AVG Cleaner pro Android je dostupný ve 30 jazycích díky přidání 10 nových jazyků jako finština, norština, portugalština, slovenština, španělština a švédština. Aplikace je také nyní součástí produktu AVG Performance, většího předplaceného balíčku funkcí pro ladění a čištění více zařízení.

Co nejvíce „žere“ výkon vašeho telefonu*?

Během posledních šesti měsíců společnost AVG měřila výkon některých nejoblíbenějších aplikací a seřadila je podle náročnosti na baterii, využitého místa v úložišti a využití připojení k internetu.

Deset nejnáročnějších aplikací dle AVG:

Jméno aplikace*

Kategorie aplikace

1

Puzzle & Dragons

Hádanky

2

Facebook

Sociální sítě

3

theChive

Zábava

4

iFunny 

Zábava

5

Hay Day

Rodina

6

9GAG

Zábava

7

Instagram

Sociální sítě

8

Spotify Music

Hudba a zvuk

9

FarmVille 2: Country Escape

Rodina

10

8 Ball Pool

Sportovní

*Tabulka obsahuje aplikace, které mají největší vliv na výkon zařízení dle hodnocení AVG App Performance Rank, vypočítaného podle využití baterie, úložiště a připojení k internetu normalizované vypočtením percentilu dle mediánů hodnot. Hodnocení je spočítáno následovně: Úložiště*3+Baterie*2+Síťové vytížení.

Při bližším pohledu na aplikace „vysávající“ baterii, „žrouty“ úložiště a mobilních dat byli identifikováni následující kandidáti:

Vysávači baterie

Žrouti úložiště

Žrouti mobilních dat

1

Beaming Services for Beep’nGo

Asphalt 8: Airborne

Netflix

2

ChatON Voice & Video Chat

FIFA 14 by EA SPORTS™

theCHIVE

3

AllShare Cast Dongle S/W Update

The Sims™ FreePlay

reddit is fun

4

Samsung SmartView 1.0

Despicable Me

Spotify Music

5

magicApp: Free Calls

Puzzle & Dragons

AT&T Smart Wi-Fi

6

Samsung WatchON (Phones)

The Simpsons™: Tapped Out

9GAG

7

Puzzle & Dragons

Plants vs. Zombies™ 2

Daily Mail Online

8

Candy Crush Saga

Dragon City

Tumblr

9

Hay Day

Slotomania FREE Slots

Facebook

10

Samsung WatchON (Tablets)

Family Guy The Quest for Stuff

Instagram

„Uživatelé mobilních zařízení mají větší výběr aplikací, než kdykoli předtím. S tím, jak se spousta z nich stává složitějšími, a nabízejí další funkce, je výkon zařízení časem ovlivňován více a více,” říká Yuval Ben-Itzhak, technologický ředitel ve společnosti AVG Technologies. „Chytré telefony a tablety se snaží, seč mohou, aby uživatelům nabídly co nejdelší výdrž na baterii, avšak nainstalování jistých náročných aplikací uživatelskou zkušenost degraduje. Právě proto přichází ke slovu naše řešení.”

AVG Cleaner FREE pro Android

  • Uvolňuje cennou paměť v zařízení odstraněním nežádoucích aplikací a souborů v mezipaměti ze všech nainstalovaných aplikací, dočasných souborů po prohlížení internetu, systémové schránky a historie využívání aplikací a návštěv obchodu Google Play.

  • Zlepšuje celkový výkon zařízení s Androidem identifikováním aplikací s největším využitím dat, zátěží na baterii nebo velikostí a nabízí možnost jejich odinstalování.

  • Nabízí přehled funkcí a systémových nástrojů, které vyžadují nejvíce energie z baterie, jako je GPS nebo automatické otáčení displeje a umožňuje je vypnout.

  • Pravidelné automatické čištění mezipaměti a historie, jakož i návrhy dalších náročných úloh, které lze odstranit.

AVG Cleaner PRO pro Android

  • Kromě výše zmíněného nabízí verze PRO profily baterie „Domácnost“, „Kancelář“ a „Auto“ k maximalizaci výdrže baterie zařízení podle aktuální činnosti a místa.

  • Je dostupná za předplatné 19,99 Kč měsíčně nebo 99,99 Kč ročně.

  • Uživatelé získávají 30denní možnost na zkoušku využívat funkce verze PRO. Po uplynutí této doby se aplikace vrátí na verzi FREE.

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. K 31. březnu 2014 má AVG 187 milionů aktivních uživatelů, kteří využívají zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, ochrany soukromí a identity. Výběrem produktů AVG se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které je přímo ve spojení se společností AVG a těží ze vzájemné podpory.

Všechny obchodní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

www.avg.com