Acer oznamuje změny v managementu pro oblast EMEA

PRAHA, 10. července 2014 – Acer oznamuje, že bude prezidentem společnosti Acer pro Evropu, Střední Východ a Afriku (EMEA) jmenován Luca Rossi. Současný prezident Aceru pro oblast EMEA, Oliver Ahrens, přijal novou výzvu jako prezident pro nově vzniklý region Pan-Asia Pacific, který bude zahrnovat Čínu, Tchaj-wan, Asii a Tichomoří. (TZ)

Od seskupení Číny, Tchaj-wanu a asijsko-pacifické oblasti do jedné regionální správy očekává společnost Acer zlepšení rozdělování a sdílení zdrojů, zvýšení konkurenceschopnosti a obchodní výkonnosti v regionu. Organizační změny a jmenování vstoupí v platnost 1. srpna 2014. Novým předsedou společnosti Acer byl během posledního zasedání představenstva jmenován George Huang, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Acer a dlouholetý člen představenstva. Stan Shih byl pak vyzván, aby se ujal funkce čestného předsedy.

Rossi se ke společnosti Acer přidal v roce 2009 a stal se regionálním ředitelem Acer Europe. V roce 2011 byl jmenován ředitelem oddělení značky Packard Bell a zároveň vedl spotřebitelskou divizi oblasti EMEA jako viceprezident. Ke jmenování Rossiho, aby vedl činnost celé oblasti EMEA, vedly jeho podnikatelské zkušenosti a průmyslové zázemí. Ahrens zanechal Rossimu velké dědictví, na kterém může stavět. Oba v průběhu několika posledních let úzce spolupracovali, aby v regionu udělali z Aceru významnou značku a vybudovali pevný základ pro budoucnost.

Pro Olivera Ahrense není činnost pro Acer Asia ničím novým; v roce 2009 působil jako prezident Acer China, kde podíl společnosti Acer na trhu společně s příjmy vyrostl téměř trojnásobně. Byl uznán Ahrensův významný přínos, a proto byl v roce 2011 povýšen na senior viceprezidenta. V roce 2012 se vrátil do oblasti EMEA jako prezident, aby zde vedl činnost společnosti Acer.

Dnešní oznámení je o nasazení nejlépe kvalifikovaných představitelů do rolí zaměřených na obnovení růstu Aceru. Společnost Acer je velmi šťastná, že má silné vedení k tomu, aby se posunula od značky hardwaru na informační, technologickou a komunikační společnost.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.