Ericsson převezme společnost MetraTech

Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámil, že převzal společnost MetraTech Corp. se sídlem v USA. Ta na trh přináší platební a fakturační řešení, jakož i řešení na podporu obchodu, postavené na bázi metadat. Jejich unikátnost spočívá také v možnosti využití v rámci různých byznys modelů a odvětví. (TZ)
  • Akvizice posílí vedoucí pozici Ericssonu v oblasti billing řešení i mimo segment telekomunikací, a to především v oblasti dopravy a energetiky.

  • Ericsson do svého portfolia získá řešení připravené na požadavky internetu věcí a modelu XaaS (Everything as a Service).

  • Švédská společnost tak rozšíří své softwarové portfolio o billingovou platformu založenou na metadata architektuře

Akvizice zahrnuje 140 interních i externích zaměstnanců, kteří tvoří tým špičkových softwarových expertů. Ericsson tak kromě rozšíření odborných znalostí v oblasti billingu zároveň posílí svoji americkou pobočku.

Převzetím společnosti MetraTech Ericsson reaguje na potřebu řešit nové, inovativní obchodní možnosti firem a to zejména v souvislosti s přicházejícím internetem věcí a modelem XaaS. Ericsson získá kapacity, díky kterým bude moci podporovat své zákazníky, partnery a dodavatele v různých odvětvích a zrychlovat tvorbu a dodání služeb s novou přidanou hodnotou.

Zákazníci tak mohou vytvářet dynamické, personalizované a mnohostranné dohody, které jim umožní naplňovat jejich unikátní podnikové potřeby. Speciálně to platí pro odvětví, která procházejí technologickou transformací nebo změnou obchodního modelu.

Per Borgklint, senior viceprezident a šéf Business Unit Support Solutions v Ericssonu, říká: „V mnoha odvětvích je pro rozvíjení byznysu v zasíťované společnosti důležitá zejména schopnost trhu rychle se adaptovat na nové způsoby vytváření příjmů. Zároveň je klíčová i schopnost měnit strategie podle toho, jak rychle se zákazníci a partneři potřebují rozvíjet. Billingové řešení od MetraTech posílí naše portfolio nástrojů provozní a obchodní podpory (OSS / BSS) a billingové kapacity napříč sektory.“

Scott Swartz, zakladatel a CEO MetraTech, akvizici doplnil: „Od samého začátku jsme se v MetraTech zaměřili na vytváření řešení založených na metadatech a pro jakákoliv odvětví. Chtěli jsme tak podpořit zavádění a monetarizaci inovativních produktů a služeb našich zákazníků. Komplexní portfolio služeb Ericssonu dokonale doplňuje naši vizi umožnit zákazníkům ve všech odvětvích transformovat jejich podnikání.“

MetraTech byl založen v roce 1998 a sídlí v americkém Bostonu. Společnost pomáhá firmám inovovat způsoby vytváření finančních vztahů, struktur a řízení. MetraTech má zákazníky ve 150 zemích světa. Společnost dnes zaměstnává 140 lidí.

Akvizice by měla být uzavřena do konce třetího kvartálu 2014.

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress