Britská značka mobilních telefonů KAZAM expanduje do České republiky

KAZAM čeří stojaté vody na trhu smartphonů skvělým poměrem cena/výkon a nadstandardními službami „Rescue“ a „Bezplatná výměna displeje“ (TZ)

Praha, 5. srpna 2014 – Britská značka mobilních telefonů KAZAM oficiálně vstoupila na trh v České republice. Cílem mladé, o to však dravější společnosti je narušit stojaté vody globálního trhu s mobilními telefony. Pomoci ji k tomu mají kvalitní produkty s fantastickým poměrem cena/výkon, nadstandardní služba bezplatné výměny rozbitého displeje v prvním roce od koupi zařízení a aplikace Rescue, která umožní vyřešit softwarový problém v telefonu na dálku vyškolenými techniky KAZAM.

„KAZAM je dle našeho názoru aktuálně nejprogresivnější evropská mobilní značka. Spojuje v sobě to nejlepší ze světa současných mobilních telefonů, tedy design, kvalitu zpracování a technologické inovace, a společně s adekvátní cenou ji doplňuje o nadstandardní služby druhého displeje zdarma a vzdálené podpory. Tedy přidané hodnoty, které u jiných výrobců nenajdete nebo jen za další příplatky,“ říká Wojciech Wasilewski, viceprezident společnosti KAZAM. „Jsme opravdu rádi, že můžeme značku KAZAM představit konečně i na českém trhu a věříme, že si naše telefony najdou u českých zákazníků své nadšené fanoušky,“ dodává.

Premiéra produktových řad KAZAM Thunder a Trooper

Výrobce KAZAM už ve vybraných prodejních sítích Mobil Pohotovost, Electro World a Alza.cz prodává smartphony z produktových řad KAZAM Thunder a Trooper.

Elegantní KAZAM Thunder2 5.0 s kovovým rámečkem je vybaven 4jádrovým procesorem, 5“ IPS displejem s HD rozlišením a 13 MPx fotoaparátem. Jeho další klíčovou funkcí je podpora dvou SIM karet. Tento smartphone je určen uživatelům, kteří naplno využívají všech výhod chytrých telefonů a datových sítí, přitom ale nechtějí utrácet za často předražené technologie, které ani nevyužijí. K dispozici je v tradičním černém nebo bílém provedení za doporučenou cenu 5 699 Kč.

Zástupce nižší střední třídy KAZAM Trooper2 4.5 / 5.0 / 6.0 je dostupný ve třech různých velikostech. Telefon si zamilují ti, kteří propadli velkým úhlopříčkám displejů, ale vystačí se základními úkony. Všechny tři varianty jsou vybaveny FWVGA (854 x 480 px) displejem, 2jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz a pětimegapixelovým fotoaparátem. Podobně jako řada Thunder2 je i Trooper2 podporuje 2 SIM karty. KAZAM Trooper2 lze zakoupit za ceny 2 499 Kč, 3 299 Kč a 3 999 Kč.

V průběhu srpna navíc KAZAM představí na českém trhu první evropský smartphone s integrovaným DVB-T tunerem pro příjem digitální televizního a rádiového vysílání.

Přidaná hodnota smartphonů KAZAM – výměna displeje zdarma!

Hlavní odlišností značky KAZAM od tradičních výrobců je automatické pojištění displejů smartphonů KAZAM. V případě, že uživatel nedopatřením upustí telefon na tvrdý podklad a poškodí displej nebo dotykovou vrstvu, má nárok na jednu bezplatnou výměnu displeje a jeho dalších komponent v prvním roce od zakoupení. Tato služba platí pro oba aktuálně prodávané telefony a bude se vztahovat i na další modely, kterých Kazam ještě letos hodlá představit celou řadu.

Více informací o této službě je k dispozici na http://www.kazam.mobi/cz-cs/proc-kazam/ochrana-displeje/.

Řešíte softwarový problém? Nechte ho vzdáleně vyřešit techniky KAZAM!

Další přidanou službou, která nenutí uživatele ztrácet čas reklamací zařízení v servisu je vzdálená podpora v případě nestandardního chování telefonu. Tuto službu automaticky získává každý majitel nového smartphonu KAZAM. Stačí zaregistrovat své zařízení na oficiálním webu výrobce, spustit předinstalovanou aplikaci RESCUE a řídit se dalšími pokyny, v rámci kterých dojde ke vzdálenému připojení vyškoleného technika KAZAM a servisnímu zásahu nebo instruktáži, která majitele telefonu nasměřuje ke správnému postupu jak problém vyřešit.

Více informací o této službě je k dispozici na http://www.kazam.mobi/cz-cs/proc-kazam/kazam-rescue/.

Výhradním dovozcem a distributorem mobilních telefonů KAZAM v České republice je společnost 2P Commercial Agency. Autorizovaným servisním partnerem je přední česká společnost VSP Data.

Produktové fotografie telefonů včetně loga výrobce jsou k dispozici na www.dropbox.com.

Oficiální webové stránky najdete na www.kazam.mobi, facebookový profil na www.facebook.com/kazamcz.

Technické specifikace KAZAM Thunder2 5.0

 • Displej: IPS, 5″, 720 x 1280 (HD) pixelů

 • Data: 3G

 • Paměť: 8 GB ROM, 1 GB RAM, microSD

 • Procesor: 4jádrový 1,3 GHz

 • Operační systém: Android 4.2.2 Jelly Bean

 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, microUSB

 • Fotoaparát: 13 Mpx, automatické ostření, blesk, Full HD video nahrávání

 • Webkamera: 5 Mpx

 • Baterie: 2000 mAh

Technické specifikace KAZAM Trooper2 4.5 / 5.0 / 6.0

 • Displej: IPS 4,5″ / 5,0“ / 6.0“, 480 x 854 (FWVGA) pixelů

 • Data: 3G

 • Paměť: 4 GB ROM, 512 MB RAM, microSD

 • Procesor: 2jádrový 1,2 GHz

 • Operační systém: Android 4.2.2 Jelly Bean

 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, microUSB

 • Fotoaparát: 5 Mpx, blesk, HD video nahrávání, VGA webkamera

 • Baterie: 1750 / 2000 / 2500 mAh

O výrobci KAZAM

Značku KAZAM založili Michael Coombes a James Atkins, bývalí manažeři společnosti HTC, v Londýně na začátku roku 2014 s cílem zčeřit stojaté vody na trhu smartphonů. Zaběhnutým standardem v mobilním technologickém světě je posedlost kvalitou, technologickými inovacemi a cenou, dle našeho názoru je však definice značky i o něčem jiném. Z toho důvodu mají již od začátku smartphony KAZAM rozšířenou záruku bezplatné výměny rozbitého displeje v prvním roce od koupi. Navíc jsou naše telefony vybaveny aplikací Rescue, která umožňuje vzdálenému technikovi diagnostikovat zařízení a odstranit případné chyby.