Safetica Technologies vylepšila svou vlajkovou loď

Praha, 8. srpna 2014  – Safetica Technologies, česká technologická společnost působící na trhu softwarové ochrany proti únikům dat a hrozbám způsobeným lidským faktorem, představila nejnovější verzi 5.4.0. své vlajkové lodi Safetica 5 Data Loss Prevention. Mezi hlavní vylepšení patří funkcionalita průběžného označování. (TZ)

Součástí nové verze produktu Safetica 5.4.0. je funkcionalita průběžného označování (OTF – on the fly), díky které je možné vyhledat a označit data v reálném čase. Společnosti tak mohou mnohem efektivněji spravovat proces identifikace dat. „V praxi to přináší zásadní úsporu času, větší automatizaci a efektivitu a méně rizik během celého životního cyklu firemních dat,“ popisuje výhody Pavel Krátký, technologický ředitel společnosti Safetica Technologies.

Funkcionalita OTF umožňuje jednodušeji klasifikovat a reklasifikovat data v rámci firmy. Informace jsou tak chráněny od svého vzniku až po jejich případné vymazání. Automatické průběžné označování je důležité především pokud dokumenty mění svůj kontext a jsou například postupně doplňovány o citlivé informace, jako například při vytváření obchodních nabídek apod.

Nová Safetica má také vylepšení funkce analýzy dat, jsou rozšířeny možnosti archivu. Lze nastavit globální zákaz či povolení připojení zařízení se systémy Windows. Současně došlo k vylepšení možností varování a jejich rozšíření, jako je například upozornění na čas strávený na webu nebo počet přijatých e-mailů.

„V souvislosti se zákonem o kybernetické bezpečnosti budou společnosti muset od nového roku splnit předepsaná pravidla, jejichž cílem je ochránit data občanů. Současná verze našeho produktu již nyní pomáhá firmám naplnit více než polovinu těchto opatření. Samozřejmě budeme i nadále pracovat na dalším vývoji tak, abychom jich pokryli ještě více a pomohli tak dostát požadavkům nové vyhlášky,“ doplňuje Pavel Krátký.

Více informací o Safetica 5 Data Loss Prevention. najdete na www.safetica.cz, včetně možnosti vyzkoušení.

O společnosti Safetica Technologies

Safetica Technologies se specializuje na softwarovou ochranu proti selhání lidského faktoru – zlým úmyslům i škodám z nedbalosti. Vlajkovou lodí společnosti je bezpečnostní software Safetica, první software na světě pro komplexní ochranu společností před lidskými chybami. Safetica chrání před následky úniků citlivých informací a ztrátami spojenými s neefektivně vynaloženými personálními náklady.

Mezi partnery Safetica Technologies se řadí distributoři globálních antivirových výrobců a zkušení systémoví integrátoři. Produkty společnosti a jejich podpora jsou dostupné ve více než 50 zemích světa na 5 kontinentech.

Pro více informací navštivte internetovou stránku: www.safetica.cz