Intel představil nejnovější mikroarchitekturu a detaily jejího 14nm výrobního procesu

SANTA CLARA, Kalifornie, 11. srpna 2014 – Společnost Intel dnes zveřejnila detaily své nejnovější architektury, jež je optimalizována pro 14nm výrobní proces. Společně tyto technologie nabídnou vysoký výkon a úsporný provoz, takže mohou posloužit širokému spektru výpočetních úkolů a produktů od infrastruktury cloud computingu přes internet věcí až po osobní a mobilní výpočetní produkty. (TZ)

Klíčové body:

  • Intel zveřejnil detailní specifikaci mikroarchitektury procesoru Intel® Core™, vůbec prvního produktu, který bude vyroben 14nm výrobním procesem.

  • Kombinace nové mikroarchitektury a výrobního procesu nabídne vlnu inovací v nových designech, s novým uživatelským komfortem a systémy, které jsou tenčí, naprosto tiché a nezahřívají se.

  • Architekti a designéři čipů v Intelu dosáhli více než dvojnásobné redukce TDP oproti předchozí generaci procesorů, přičemž dokázali nabídnout podobný výkon a delší provoz na baterii.

  • Nová mikroarchitektura byla optimalizována tak, aby plně využila výhod 14nm výrobního procesu.

  • Intel nabízí první 14nm technologii na světě v sériové výrobě. Využívá transistorů Tri-gate druhé generace (FinFET), které nabízejí špičkový výkon, úsporný provoz, hustotu a náklady na tranzistor.

  • 14nm technologie bude společností Intel využívána k výrobě široké škály vysoce výkonných i úsporných produktů včetně serverů, osobní výpočetní techniky a internetu věcí.

  • První systémy postavené na procesoru Intel® Core™ M se na pultech objeví před Vánoci, přičemž šířeji budou pro výrobce dostupné v prvním pololetí roku 2015.

  • Další výrobky postavené na architektuře Broadwell a výrobní technologii Broadwell budou představeny v následujících měsících.

  • Více informací včetně fotografií najdete na adrese http://intel.ly/1sEBd1e

„Integrovaný model společnosti Intel — kombinace našich zkušeností s designem a nejlepšího výrobního procesu — umožňuje nabídnout lepší výkon a lepší energetickou účinnost pro naše klienty i koncové zákazníky,” prohlásila viceprezidentka a generální manažerka pro vývoj produktů Rani Borkar. „Nová mikroarchitektura je víc než jen velký technický úspěch. Slouží i jako ukázka významu naší designové filosofie, kdy design svých výrobků co nejvíce přizpůsobujeme přáním zákazníků.”

„Výrobní proces 14nm využívá transistorů Tri-gate třetí generace, které nabízejí špičkový výkon, energetickou úspornost, hustotu a náklady na tranzistor,” říká výzkumný pracovník Mark Bohr z technologické a výzkumné divize společnosti Intel. „V samém srdci toho, čeho se nám podařilo dosáhnout s novým výrobním procesem, jsou investice společnosti Intel a náš závazek naplňovat Mooreův zákon.”

O společnosti Intel

Společnost Intel (NASDAQ:INTC) je světovým lídrem v oblasti inovací informačních technologií. Navrhuje a vytváří nezbytné technologie, které tvoří základ výpočetní techniky po celém světě. Intel také jako lídr korporátní odpovědnosti a udržitelnosti první na světě nabízí komerčně dostupné procesory bez obsahů konfliktních surovin. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com, o procesorech bez konfliktních surovin se dozvíte více na conflictfree.intel.com.