Dvě třetiny českých firem chtějí investovat do ochrany online peněžních transakcí

Téměř dvě třetiny firem v Česku, konkrétně 59 %, chtějí investovat do speciálního softwaru na ochranu finančních transakcí. Zvažují přitom využití jak komponent instalovaných na jejich infrastruktuře, tak služeb třetích stran.  Vyplývá to z průzkumu společnosti Kaspersky Lab a B2B International, kterého se zúčastnilo na čtyři tisíce IT manažerů z firem ve 27 zemích, včetně České republiky. (TZ)

Bezpečnost peněžních dat a finančních transakcí umístilo 44 % respondentů v Česku mezi top tři priority IT správy v nadcházejícím roce. 30 % si myslí, že jejich firma potřebuje vyšší zabezpečení finančních transakcí.

27 % dotázaných v Česku považuje ztrátu finančních dat za nejhorší možný únik informací. Je přitom nutné myslet na bezpečnost na všech platformách. Podle průzkumu 39 % českých firem provádí citlivé transakce také na mobilních zařízeních. Škody pak pro firmy mohou pramenit nejen z odcizené částky, ale také z poškozené pověsti.

Kaspersky Lab pro ochranu finančních transakcí vyvinula firemní platformu Kaspersky Fraud Prevention. Ta nabízí zabezpečení jakéhokoliv zařízení využívaného zákazníky, ať už s Windows, iOS, Mac nebo Androidem, a umí odhalit nelegální transakce v infrastruktuře společnosti. Obsahuje také nástroj k vývoji vlastních zabezpečených aplikací chráněných pokročilými technologiemi Kaspersky Lab.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již více než 17 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení domácím uživatelům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost registrovaná ve Velké Británii působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares – August 2013“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2012.