Red Hat v Brně dále roste

Praha – 13. srpna 2014 – Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil další expanzi v České republice a otevření své v pořadí již třetí kancelářské budovy, která se nachází v Technologickém parku Brno. Nové prostory umožní společnosti rozšířit vývojové centrum až o 350 zaměstnanců. (TZ)

Nová budova, která je situována nedaleko již existujících prostor Red Hatu v Brně, nabídne dalších přibližně 3800 m2 plochy. Společnost Red Hat letos slaví deset let působnosti v České republice a současná expanze představuje její největší brněnskou investici do nemovitostí vůbec.

Společnost Red Hat poprvé expandovala v Brně v říjnu 2012. V současnosti Red Hat v Česku zaměstnává 600 lidí.

Ve výzkumném a vývojovém centru v Brně pracuje největší tým inženýrů na světě, kteří se podílejí na vývoji Red Hat technologií. V listopadu 2012 byl Red Hat oceněn studií HR firmy Aon Hewitt jako 10. nejlepší zaměstnavatel v celém regionu CEE v kategorii středně velkých podniků.

Ve stejném měsíci byl Red Hat jmenován také investorem roku společností CzechInvest, Asociací pro zahraniční investice (AFI) a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Spolupráce s univerzitami

Brněnská pobočka společnosti Red Hat má silné napojení na lokální univerzity, jako jsou Vysoké učení technické a Masarykova univerzita, což umožňuje studentům podílet se na výzkumných projektech. V posledních několika letech Red Hat zdvojnásobil investice do podpory spolupráce s vysokými školami, přičemž na projektech dnes participuje přibližně 90 studentů.

„Expanze naší společnosti v Brně významně přispívá k rozvoji produktů Red Hatu v celosvětovém měřítku. Kombinace výjimečných talentů a spolupráce s vysokými školami spolu s propojením s open source komunitami patří mezi naše hlavní priority a jsme rádi, že můžeme našim lidem poskytnout co nejlepší pracovní prostředí,“ říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně. „Bezpochyby největší hnací silou rozvoje vývojového týmu v Brně je kvalita každého jednoho člena a jeho schopnost zapojit se do globálních projektů,“ dodává Musil.

Fotografie ze slavnostního přestřihnutí pásky a otevření budovy naleznete zde:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/14914421502/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/14914679502/sizes/l

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/14728373800/sizes/l

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

  • Na oficiálním webu společnosti

  • Z korporátních novinek nebo přihlášením k RSS kanálu s novinkami

  • Následováním účtu společnosti na Twitteru

  • Připojením k účtu společnosti na Facebooku

  • Sledováním kanálu společnosti na You Tube

  • Připojením k účtu společnosti na Google+

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Společnost Red Hat také nabízí oceňovanou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá Red Hat vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.