Xperia M2 Aqua, vodotěsný chytrý telefon pro každého

19. srpna 2014, Londýn, Velká Británie – Společnost Sony Mobile Communications („Sony Mobile”) dnes představuje model XperiaTM M2 Aqua, první chytrý telefon, který přináší populární vodotěsnou technologii do střední třídy mobilů. Xperia M2 Aqua se může pochlubit i vyváženým designem Sony OmniBalance a fantastickým fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů, a navíc je prvním chytrým telefonem dané třídy, který díky vylepšené technologii nabízí nejvyšší míru vodotěsnosti, a tím pádem má i nejvyšší rating vodotěsnosti (IP65/68) u chytrého telefonu vůbec2. (TZ)
  • Nejvyšší míra vodotěsnosti u chytrého telefonu za cenu, která každého potěší

  • Neuvěřitelné fotky z pláže i z vody díky špičkovému fotoaparátu s rozlišením 8 megapixelů a kreativním foto aplikacím Xperia Camera Apps od Sony

  • Zažijte, jaké je to mít Sony – prémiový design, ultra rychlý datový přenos LTE a nejlepší výkon procesoru v dané třídě – pro ještě více zábavy kdekoliv na cestách

  • Nejvyšší kapacita baterie u chytrého telefonu dané třídy – dlouhá výdrž díky 2300mAh

  • Nejlepší qHD displej s úhlopříčkou 4,8 palců v dané třídě – ideální pro ovládání jednou rukou

„Xperia M2 Aqua představuje významný milník v historii našeho produktového portfolia – další ze špičkových technologií, které jsou pro Sony charakteristické, se dostává do další třídy mobilních telefonů,“ uvedl Calum MacDougall, ředitel marketingu pro značky Xperia společnosti Sony Mobile. „Popularita modelu Xperia M2 nám ukazuje, že na trhu existuje velká poptávka po prémiových funkcích Sony ve středním cenovém pásmu. Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme se rozhodli podniknout tento krok a nabídnout vodotěsnost vůbec poprvé u chytrého telefonu střední třídy: Xperia M2 Aqua. Tento model přináší zákazníkům to nejlepší z technologií a zábavy Sony – kdekoliv, za jakéhokoliv počasí. Jsme rádi, že jsme to právě my, kdo může lidem něco takového nabídnout.“

Prostě nejlepší

Xperia M2 Aqua je učebnicovým příkladem toho, že dnes i chytrý telefon střední třídy může mít špičkové vybavení. Xperia M2 Aqua je vybavena procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 400 s čtyřjádrem v taktu 1,2 GHz a konektivitou 4G a LTE pro neuvěřitelně rychlé přenosy dat – takže uživatelé si mohou stahovat velké soubory dat a zároveň zaznamenávat a sdílet své zážitky, streamovat filmy nebo si hrát ty nejnovější hry. Baterie s kapacitou 2300 mAh, která je největší mezi chytrými telefony dané třídy3, se stará o to, že to vše můžete dělat celý den. Pokud potřebujete od baterie ještě větší výdrž, není nic jednoduššího, než si nastavit režim Battery STAMINA.

A co se týče fotografování – kdekoliv právě jste, cokoliv chcete vyfotografovat, Xperia M2 Aqua bude prostě nejlepší. Je vybavena fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a technologiemi Sony, například snímačem Exmor RS™ pro mobilní zařízení, technologií HDR, stabilizací SteadyShot™ pro záznam videa, foto a video aplikacemi Sony Xperia Camera Apps, a samostatným ovládacím tlačítkem pro komfortní fotografování nebo natáčení usnadní na souši i ve vodě.

Více než fotoaparát

Inteligentní ekosystém funkcí postavených na foto technologii od Sony z vašeho chytrého telefonu dělá mnohem více, než pouhý „fotomobil“. Aplikace Xperia Camera Apps jako například Social Live vám umožní podělit se o své zážitky okamžitě na Facebooku, zatímco kreativní funkce Picture a AR effect zpestří vaše fotografie animacemi či barevnými filtry pro zábavný nebo nostalgický efekt. A abyste si mohli být vždy jisti, že zachytíte i rychle pohybující se objekt, funkce Timeshift burst začíná snímat ještě předtím, než stisknete spoušť, rychlostí 31 snímků za dvě vteřiny – tu nejvydařenější fotografii si pak vyberete sami.

Sony také spolupracuje s nezávislými developery na neustálém rozšiřování nabídky Xperia Camera Apps, aby uživatelé mohli na maximum využívat nové a inovativní funkce fotoaparátů v chytrých mobilních telefonech. Další aplikace z rodiny Xperia Camera Apps, například Vine Motiongraph, si můžete stáhnout přímo v hledáčku fotoaparátu kliknutím na ikonku „+Apps“ – stačí si jen vybrat z aktuální nabídky Sony Select a váš chytrý telefon toho bude umět zase o něco více.

Jasně a v barvách

Xperia M2 Aqua umí přehrávat vaše oblíbené fotografie i filmy ve skvělé kvalitě. Jasný qHD displej s úhlopříčkou 4,8 palce nabízí, díky mnohaletým zkušenostem Sony s vývojem displejových technologií, skutečně syté a živé barvy. Špičkový IPS displej také příjemně překvapí jasným obrazem ze všech úhlů, takže vás v zábavě nebude nic omezovat – kdekoliv.

Lifelog, SmartWear a další možnosti propojení na jeden dotek

Xperia M2 Aqua je vybavena technologií NFC od Sony, takže umožňuje propojení na jeden dotek s celou řadou dalších zařízení Sony a nositelným příslušenstvím řady Sony SmartWear, včetně sluchátek, reproduktorů, domácích audio systémů, televizí a dalších.

Aplikace Sony Lifelog je již přednastavena na všech zařízeních, takže se můžete rovnou propojit s chytrým náramkem Sony SmartBand SWR10, který bude nonstop zaznamenávat všechny vaše aktivity, zábavu a zážitky. Se SmartBand se už nikdy nemusíte bát, že ztratíte telefon nebo zmeškáte hovor – uživatelsky nastavitelná „chytrá“ upozornění budou chodit přímo na vaše zápěstí.

Xperia M2 Aqua se bude nabízet v bílé a černé barvě. Do distribuce v České republice vstoupí na podzim 2014 exkluzivně u Vodafone.

Více informací o modelu Xperia M2 Aqua naleznete zde: http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-m2-aqua/specifications/

O společnosti Sony Mobile Communications

Sony Mobile Communications je dceřinou společností a členem skupiny Sony Corporation se sídlem v Tokiu. Sony Corporation je předním výrobcem produktů z oblasti audio a video techniky, her, komunikací, osobních zařízení a informačních technologií pro spotřebitele i profesionály. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a online byznysu má Sony jedinečnou pozici být globálním lídrem na poli elektroniky a zábavy. Portfolio chytrých telefonů a tabletů Xperia™ a inovativních produktů SmartWear společnosti Sony Mobile Communications v sobě nese to nejlepší z technologií Sony, prémiový obsah a služby a snadnou propojitelnost s ostatními zařízeními v propojeném světě zábavy od Sony. Více informací zde: www.sonymobile.com