Společnosti Intel a Unity navázaly spolupráci. Aplikace pro Android budou mít lepší podporu na zařízeních s technologiemi Intel

SANTA CLARA a SEATTLE, USA, 20. srpna 2014 – Společnosti Intel a Unity Technologies dnes oznámily strategickou spolupráci, jejímž cílem bude urychlit vývoj aplikací pro operační systém Android* na architektuře Intel®. Nově uzavřená spolupráce posílí zejména iniciativy Intelu v mobilní oblasti, neboť miliony vývojářů používajících vývojovou platformu Unity nyní mají příležitost psát pro mobilní zařízení postavená na technologii Intel nativní hry a další aplikace v Androidu. Unity nabízí podporu pro Android na všechny stávající i budoucí procesory Intel, tedy včetně procesorových rodin Intel® Core™ a Intel® Atom™. (TZ)

Unity přinese zlepšení a to jak v grafice, tak výkonu CPU i v jednotlivých funkcích a bude plynule integrována do budoucích vydání Unity 4 a Unity 5. S tím, jak architektura Intel zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními zařízeními, budou tato vylepšení znamenat nativní běh her vyvinutých v Unity, které budou na platformách Intel vypadat skvěle a nabízet výborný výkon.

Vedle toho mohou nyní vývojáři používající Unity snadno přidat do svých aplikací podporu pro architekturu Intel, anebo mohou pro tuto architekturu produkovat nativní aplikace s minimální námahou.

„Dali jsme si za cíl letos expedovat 40 milionů tabletů postavených na technologii Intel a očekáváme, že ke konci roku bude na trhu přes 100 modelů tabletů s operačním systémem Android a procesory Intel,” říká Doug Fisher, viceprezident Intel a generální manažer divize softwaru a služeb. „Naše spolupráce s Unity poskytne téměř třem milionům vývojářů nezbytné softwarové nástroje a podporu tak, aby na architektuře Intel mohli nabízet svým uživatelům vynikající uživatelský komfort.”

„Unity používá polovina všech vývojářů mobilních her a mnozí z nich volali po větší podpoře pro zařízení s procesory Intel běžících na systému Android,” říká generální ředitel Unity Technologies David Helgason. „Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Intel a usilovat společně o to, abychom nabídli ten nejvyšší uživatelský komfort na platformách Intel.“

Více informací o podpoře Unity pro Intel lze nalézt na adrese www.intel.com/software/unity a na našem blogu.

O společnosti Unity

Unity Technologies je tvůrcem Unity, flexibilní a vysoce výkonnné vývojové platformy pro vytváření bohatých interaktivních zážitků ve 3D i 2D. Výkonný core engine a editor slouží jako základ pro vývojáře a designéry, kteří s jejich pomocí mohou vytvářet krásné hry nebo aplikace a ty snadno nabízet na řadě platforem: mobilních zařízeních, domácích zábavních systémech, osobních počítačích i integrovaných systémech. Unity Technologies poskytuje měsíčně služby více než 600 000 aktivních vývojářů, včetně velkých vydavatelů, nezávislých studií, studentů i nadšenců po celém světě. Více informací najdete na adrese: http://unity3d.com.

O společnosti Intel

Společnost Intel (NASDAQ:INTC) je světovým lídrem v oblasti inovací informačních technologií. Navrhuje a vytváří nezbytné technologie, které tvoří základ výpočetní techniky po celém světě. Intel také jako lídr korporátní odpovědnosti a udržitelnosti první na světě nabízí komerčně dostupné procesory bez obsahů konfliktních surovin. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com, o procesorech bez konfliktních surovin se dozvíte více na conflictfree.intel.com.