OKIN BPS pořádá odborné vzdělávací kurzy určené zaměstnancům i veřejnosti

Ostrava, 26. srpna 2014 – OKIN BPS, divize skupiny OKIN GROUP a jeden z největších globálních poskytovatelů v oblasti business process services, podporuje své zaměstnance ve vzdělávání a v profesním rozvoji. Nabízí jim celou řadu speciálních kurzů, které zvyšují jejich odbornost a vyhlídky na další kariérní postup. Vzdělávací programy a odborné workshopy jsou určeny také pro zájemce z řad veřejnosti, kteří mohou jejich úspěšným absolvováním zvýšit svou šanci na získání zaměstnání v OKIN BPS. (TZ)

„Pro zájemce o uplatnění v naší společnosti pořádáme workshopy a kurzy hlavně v oblasti IT a networkingu. Pokud je úspěšně absolvují, nabídneme jim místo nebo je zařadíme do databáze,” říká Petra Beránková, vedoucí oddělení Recruitment & Admin, OKIN BPS, a dodává: „Workshopy se v posledních dvou letech konají každý měsíc. Za tu dobu jimi prošlo téměř 250 účastníků a téměř 45 % z nich u nás nalezlo uplatnění. IT workshopů se mohou zúčastnit i zájemci bez potřebné technické kvalifikace, podmínkou je však znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni a chuť vzdělávat se v oblasti síťového inženýrství.“

Pro zaměstnance i veřejnost jsou připraveny tzv. akademie networkingu, které probíhají ve dvou plně vybavených laboratořích, takzvaných Cisco labs. Účastníci v nich získají praktické zkušenosti s nejnovějšími technologiemi a zařízeními v oblasti počítačových sítí. V současné době OKIN BPS připravuje obdobu networkingových workshopů pro oblast linuxových serverů.

OKIN BPS dále pro zaměstnance pořádá jazykové kurzy, školení měkkých dovedností, certifikované tréninky projektového řízení a řízení procesů nebo IT tréninky, zejména v oblasti technologií Cisco. „Vzhledem k tomuto vysoce propracovanému systému vzdělávání a rozvoje našich zaměstnanců je 90 % manažerských pozic obsazováno interními zaměstnanci,“ říká Radomír Sabela, výkonný ředitel OKIN BPS.

O společnosti OKIN GROUP, a. s.

OKIN GROUP je přední globální dodavatel efektivních řešení na míru pro podniky ve střední a východní Evropě i v dalších regionech. Na českém trhu působí od roku 1993 a má více než 2000 zaměstnanců.

www.okin.eu

OKIN BPS patří mezi největší globální poskytovatele business process services (BPS) v České republice. Jejím hlavním klientem je jedna z největších světových telekomunikačních společností Verizon Enterprise Solutions, které OKIN BPS poskytuje své služby ze dvou ostravských a jednoho pražského centra. Záběr dodávaných služeb zahrnuje celý životní cyklus dodávky, od podpory prodeje, technologického návrhu řešení, plánování páteřních sítí a konzultační činnosti, přes ověřování, zpracování a kompletaci objednávek, projektové řízení či nastavování a programování koncových zařízení až po služby zákaznické, administrativní a technické podpory. OKIN BPS standardně podporuje všechny své zákazníky v pěti jazycích (angličtina, němčina, francouzština, italština a španělština) a v šesti dalších dle aktuálních požadavků na území Evropy, Blízkého východu a Afriky.

www.okinbps.com