Ericsson poskytuje mediální služby pro finskou MTV

Na základě nové dohody o pětileté spolupráci bude Ericsson poskytovat mediální služby a vysílání, jako je například management médií nebo přehrávací a studiové zázemí pro finskou mediální společnosti MTV. Ericsson bude podporovat prostřednictvím svého řešení nejen MTV ale i ostatní klienty. Pro tento účel byl vytvořen místní a mezinárodní mediální uzel v Helsinkách ve Finsku. (TZ)

MTV je finská mediální společnost, která vysílá zprávy a zábavné programy po celý den, která patří do švédské Bonnier Group, přítomné v 16 zemích světa. Podle této dohody bude 45 vysoce kvalifikovaných odborníků přenosové služby být převedeny do Ericsson z MTV.

Ericsson poskytuje mediální služby a vysílání pro TV4 Group – jiné dceřiné společnosti v rámci Bonnier Group – od roku 2009 navíc Ericsson a TV4 Group tvoří společnou platformu pro rozvoj podnikání a techniky, kde obě společnosti využívají k novým obchodním příležitostem.

Po dokončení akvizice Red Bee Media v květnu, má Ericsson nyní více než 2500 zaměstnanců v rámci vysílání a mediálních služeb. Každý den lidé na všech kontinentech sledují televizní programy připravené, řízené a vysílané Ericssonem.

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2013 činily tržby naší společnosti 227,4 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress