Úchvatné fotografie nyní v dosahu konečků prstů – Sony představuje novou verzi aplikace PlayMemories Mobile pro chytré telefony

Skvělá zpráva pro majitele chytrých telefonů, kteří s nimi fotografují a chtějí mít kvalitnější snímky. Nejnovější verze aplikace PlayMemories Mobile v5.0 od Sony je tu. (TZ)

Aplikace bude ke stažení zdarma od 4. září 2014 (iOS a Android) a skvěle doplní fotoaparáty ve stylu objektivu od Sony: QX10, QX30, QX100 a QX1. Špičkový fotografický výkon nyní bude v dosahu vašeho chytrého telefonu či tabletu.

Propojení na jeden dotek přes technologii NFC mezi chytrým telefonem a fotoaparátem ve stylu objektivu je nyní rychlejší než kdykoliv předtím – a ještě rychlejší, když máte telefon řady Xperia. Pak už stačí jen pořídit snímek, prohlédnout si ho a můžete ho rovnou sdílet – pokud chcete lepší, nastavení fotoaparátu můžete jednoduše upravit přímo na dotykovém displeji svého telefonu.

Elegantní a responsivní rozhraní aplikace dostalo nový kabát pro ještě více komfortu při ovládání jednou rukou. V aplikaci přibyla nová funkce ovládání spouště dotekem, takže fotografování fotoaparátem QX připojeným jako objektiv k chytrému telefonu je nyní ještě snadnější.

Nové pokročilé funkce vytváří dojem, že máte v ruce kvalitní plnohodnotný fotoaparát – ne, že jen „fotíte telefonem“.

To, že výkonná automatická funkce ostření fotoaparátu QX „zaměřila cíl“ vám napoví ostřící rámečky na displeji. Této funkci neunikne ani více obličejů na skupinovém snímku.

Další funkce dosud vyhrazená jen fotoaparátům s profesionálními ambicemi je mřížka, která pomáhá udržet rovné linie v kompozici snímku, aby vás nepřekvapil například nechtěný šikmý horizont.

S novým zrcadlovým režimem Mirror jsou skupinové selfies ještě jednodušší – na snímek fotografovaný z natažené ruky se vejde i více lidí.

Fotoaparát také podporuje GPS, automaticky přidává k fotografiím pořízeným novým fotoaparátem QX1 ve stylu objektivu data o místě.

Aplikace PlayMemories Mobile v5.0 pro iOS a Android je nyní ke stažení zdarma.

O společnosti Sony Corporation

Sony Corporation je předním výrobcem produktů v oblasti audio, video, osobních zařízení a informačních technologií určených pro domácí i profesionální využití. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a on-line byznysu má Sony jedinečnou pozici být světovým lídrem na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce, který končí 31. března 2014, společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 75 mld. USD. Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net/.