Startuje hlasování o ICT distributory a výrobce roku 2014

Dne 8. 9. 2014 se on-line anketa ChannelWorld Awards otevřela resellerům, distributorům a výrobcům ICT a spotřební elektroniky. Šestý ročník ankety pořádá vydavatelství IDG pod metodickou záštitou výzkumné agentury IDC. (TZ)

Prodejní kanály a distribuce ICT a spotřební elektroniky zhodnotí obchodní spolupráci za rok 2014 prostřednictvím webu www.channelworld.cz/awards-2014 resp. www.distributor-roku.cz.

Hlasování je otevřeno od 8. 9. 2014 do 31. 1. 2015. Čeští a slovenští prodejci, poskytovatelé služeb a čeští zástupci distributorů i výrobců v oblasti ICT a spotřební elektroniky budou volit vítěze v kategoriích:

Broadline distributor roku, Distributor s přidanou hodnotou roku, Specializovaný distributor roku a Výrobce roku v jedenácti produktových podkategoriích (Výrobce počítačů roku, Výrobce mobilních zařízení roku, Výrobce serverů roku, Výrobce storage roku, Výrobce bezpečnostních řešení roku, Výrobce softwaru roku, Výrobce tiskáren roku, Výrobce periferií a příslušenství roku, Výrobce síťových prvků roku, Výrobce komponent roku a Partnerský program roku).

Pro rok 2014 byl v anketě navýšen počet kategorií Výrobců roku. Zanikla pouze kategorie Partnerský portál roku, která byla sloučena s obecnější kategorií Partnerský program roku.

„V ChannelWorld Awards chyběla kategorie pro velmi aktuální skupinu výrobců bezpečnostních řešení. Rozhodli jsme také oddělit početnou kategorii výrobců tiskových zařízení od ostatních periferií a zvýšit šance menších výrobců v kategorii storage, která byla dříve spojena se servery,“ uvedl Jan Mazal, projektový manažer ChannelWorld Awards.

Pro distributory mohou hlasovat výkonní zástupci prodejců, poskytovatelů služeb a zástupci výrobců. Výrobcům mohou udělit hlas prodejci, dodavatelé služeb a zástupci distribučních společností.

Součástí ChannelWorld Awards jsou také nominace na titul Channel manažer roku 2014. Z top 5 nejčastěji nominovaných manažerů, starajících se na straně výrobce o prodejní kanály, pak vzejde vítěz na základě konkrétního hodnocení největšími distributory.

Hlasování bude uzavřeno 31. 1. 2015. IDG a ChannelWorld oznámí výsledky ankety na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v únoru 2015 za účasti výkonných zástupců výrobců, distributorů a partnerů.

O ChannelWorld Awards:
ChannelWorld Awards jsou pokračovatelem historicky nejstarší nezávislé ankety IT Distributor roku, ve které od roku 2006 hodnotí obchodní partneři v České republice a na Slovensku spolupráci s distributory a výrobci informačních a komunikačních technologií a spotřební elektroniky. Anketu vyhlašuje vydavatelství IDG Czech Republic a časopis a web ChannelWorld pod metodickou záštitou výzkumné agentury IDC.

IDG od roku 2010 anketu zastřešilo pod mezinárodní brand ChannelWorld Awards a rozšířilo ocenění také o Výrobce roku. Značka IT distributor roku byla pod ChannelWorld Awards zcela integrována v roce 2012, kdy došlo i ke sjednocení a změně logotypu ocenění. Anketa se v lokálních verzích koná také v Německu, Španělsku, na Blízkém východě (Spojené Arabské Emiráty) v Kanadě, Indii nebo Austrálii

O IDG Czech Republic:
IDG Czech Republic, a.s. je dceřiná společnost International Data Group (IDG), přední mezinárodní společnosti se sídlem v Bostonu, která na trhu působí již od roku 1964. IDG vydává více než 300 titulů novin a časopisů a poskytuje svým čtenářům informace prostřednictvím více než 450 webů po celém světě.

V ČR a SR vydává společnost IDG měsíčníky CIO Business World a Computerworld a čtvrtletníky CFO World, HD World, ChannelWorld a Security World. Webové stránky těchto a dalších titulů navštěvuje více než 200 000 návštěvníků měsíčně.

O IDC:
IDC je přední mezinárodní analytická a poradenská společnost specializovaná na trhy informačních a komunikačních technologií. Již více než 48 let pomáhá IT odborníkům, manažerům a investorům kvalifikovaně rozhodovat o investicích do IT a vytvářet úspěšné obchodní strategie. Zaměstnává přes 1000 analytiků ve více než 110 zemích světa. IDC je součástí mezinárodní skupiny IDG, která se zabývá publikační činností, výzkumem trhu a organizováním odborných konferencí v oblasti informačních technologií. Další informace naleznete na  www.idc.com.

O ChannelWorldu:
ChannelWorld je časopis a web mezinárodního vydavatelství IDG orientovaný na prodejce, dodavatele služeb a profesionály v prodejním kanálu ICT (informační a komunikační technologie) a CE (spotřební elektronika). Kromě České a Slovenské republiky vychází ve více než 15 zemích na 6 kontinentech světa. Zpravodajský web projektu ChannelWorld (www.ChannelWorld.cz a www.ChannelWorld.sk) je nejnavštěvovanějším zpravodajským portálem pro resellery a dodavatele ICT produktů a řešení v České republice a na Slovensku. Tištěný speciál vychází pětkrát do roka.