Policie v Londýně a Kaspersky Lab spolupracují v boji proti kyberzločinu

Kaspersky Lab se spojila s londýnským policejním sborem v boji proti kybernetickému zločinu. Analytici společnosti budou školit a trénovat policisty na všech úrovních v oblasti online hrozeb. (TZ)

Program, který je ve Velké Británii prvním svého druhu, poskytne bezpečnostním složkám v Londýně vědomosti a schopnosti k identifikaci a řešení kybernetického zločinu – od jedné oběti, která se během nákupů stane terčem podvodu, až po podniky, které přijdou o tisíce liber během cíleného útoku.

Program se později rozšíří na další organizace a velké společnosti ve Velké Británii. Během dvoutýdenního tréninku budou mít účastníci kromě teorie možnost vyzkoušet si v reálu inspekci provozu v síti, analýzu snímků pevného disku a rozbor škodlivého softwaru pomocí specializovaných tréninkových nástrojů a metod vyvinutých Kaspersky Lab.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již více než 17 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení domácím uživatelům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost registrovaná ve Velké Británii působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares – August 2013“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2012.