Embarcadero přidává podporu iOS 8 do nových vydání produktů RAD Studio XE7 a Appmethod uvedených během září 2014.

Praha, 15.9.2014 – Společnost Embarcadero Technologies, vedoucí poskytovatel softwarových řešení pro vývoj aplikací a databází, ještě více zjednodušila vývojářům mobilních aplikací tvorbu programů určených pro nasazení na zařízení provozující iOS 7 a iOS 8 společnosti Apple, včetně iPod Touch, iPad a různé formáty nového zařízení iPhone 6. (TZ)

Zabudovaná podpora pro aplikační programová rozhraní (API) nového operačního systému iOS 8, která je obsažena v posledních vydáních RAD Studio XE7, Delphi XE7, C++Builder XE7 a poslední vydání Appmethod ze září 2014, nyní nabízí přímé využití více než 4000 nových API systému iOS 8. Ty obsahují mimo jiné možnosti jako jsou:

  • Přímá podpora API platformy iOS 8

  • Nativní styly uživatelského rozhraní iOS 8

  • Podpora stávajících formátů iPhone 3,5″ a 4,0″ i všech formátů iPad

  • Podpora nového iPhone 6 s rozlišením 1334×750 obrazových bodů

  • Podpora nového iPhone 6 Plus s rozlišením 1920×1080 obrazových bodů

RAD Studio XE7

Poslední vydání produktu RAD Studio poskytuje úplné řešení tvorby propojených aplikací pro Windows, Android, iOS, OS X, udělátka a nositelná zařízení.  Nová verze XE7 produktu RAD Studio umožní vývojářům v jazycích Delphi/Object Pascal a C++ rozšířit stávající aplikace pro Windows a vytvářet nové, moderní aplikace propojující stolní a mobilní zařízení s udělátky, službami poskytovanými v cloudech a s podnikovými daty a API. Další informace o nástroji RAD Studio XE7 jsou dostupné i na novém komunitním portálu Embarcadero.

Dostupnost

RAD Studio XE7, Delphi XE7 a C++Builder XE7 jsou okamžitě dostupné. Ceny v Kč pro Česko a v Euro pro Slovensko najdete na webovém obchodě www.embt.cz. Vybrané produkty řady XE7 budou až do konce měsíce 9/2014 dostupné se slevou 10% oproti běžným cenám. Zkušební verzi zdarma si můžete stáhnout ze stránky www.embarcadero.com/products/rad-studio/downloads.

Appmethod – vydání ze září 2014

Zároveň začalo být dostupné i poslední vydání Appmethod ze září 2014. Je k dispozici zákazníkům s aktivním předplatným i novým vývojářům. Ještě nikdy nebylo jednodušší tak rychle tvořit bohatě propojené aplikace pro „internet věcí“ (IoT, Internet of Things) v jediném aplikačním vývojářském prostředí a v jediném jazyce. Nové vydání nástroje Appmethod  poskytuje úplné řešení vývoje software pro tvorbu nativních, kompilovaných aplikací v jazyce C++ a Object Pascal. Tento software umí propojovat mobilní a stolní zařízení, čidla, udělátka, nositelná zařízení, cloudové služby a data. Další informace o tomto vydání najdete na stránkách blogu o nástrojích Appmethod.

Vývojáři aplikací nyní mohou vytvářet dynamické a pohotově reagující návrhy uživatelských rozhraní napříč mnoha zařízeními a formáty pomocí nového návrháře FireUI a mnoha hotových komponent. S posledním vydáním nástroje Appmethod mohou vývojáři vytvářet aplikace pro Android, iOS, Windows a OS X a vzájemně je propojovat se světem IoT provázáním prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth/Bluetooth LE. Nové podnikové mobilní služby využitelné v Appmethod poskytují hotový a bez úprav použitelný server middleware, jenž propojí aplikace s daty v soukromých cloudech a uživatelských API.

Nové vlastnosti pro tvorbu propojených aplikací pro svět „internetu věcí“ (IoT):

  • FireUI: slučuje nástroj pro návrh uživatelského rozhraní mnoha zařízení s komponentami a technologií pro rozvržení na stránkách. To výrazně zvyšuje produktivitu týmů. Rozhraní pro různé platformy se totiž vytváří ze společného zdrojového formuláře a kódu pro zpracování událostí či logiku rozhraní. Vývojář vytváří jediný vzorový formulář a poté jej pouze jemně doladí pro každé konkrétní zařízení. Nové obslužné aplikační programové rozhraní umožní optimalizaci podle možností a formátů jednotlivých zařízení na nativní platformě a tím poskytne pro každé zařízení ten nejlepší uživatelský dojem (UX).

  • Aplikace propojené pomocí Bluetooth a Wi-Fi: nové vydání Appmethod vývojářům přináší i možnost okamžitého a snadného propojení s libovolným udělátkem, které je propojeno s internetem nebo s čidly a zařízeními propojitelnými provázáním pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi. Appmethod obsahuje zabudovanou podporu bezdrátových zařízení, která pracuje s tisíci dostupných spotřebitelských i podnikových zařízení.

  • Enterprise Mobility Services (EMS, Podnikové mobilní služby) – jsou novou službou na klíč pro dnešní propojené a distribuované aplikace. Nabízí snadno nasaditelný server ve střední vrstvě, jenž ukládá a provozuje stažitelná aplikační programová rozhraní a moduly pro přístup k datům. EMS jsou založeny na otevřených a standardních technologiích včetně volání REST http a datových formátů JSON. Poskytují ovladače všech významných databází SQL a navíc poskytuje šifrované datové úložiště vhodné pro zabudování do aplikací nebo provoz na serverech. EMS je ideálním řešením pro zajištění bezpečného přístupu z mobilních a stolních aplikací k podnikovým databázím, jelikož obsahuje také správu uživatelů a jejich ověřování, analytickéuživatelské výstupy a řízení aplikačních programových rozhraní. EMS je uceleným řešením střední vrstvy aplikací (middleware); umožňuje využití REST (včetně úplné podpory specifikace RESTFul) a podpory JSON.

Více informací o Appmethod a odkaz na webový obchod, kde můžete zakoupit licence, najdete na Appmethod.cz. Verzi použitelnou zdarma si můžete stáhnout z adresy appmethod.com/sign-up.

O společnosti Embarcadero Technologies

Embarcadero Technologies, Inc., je vedoucím dodavatelem oceňovaných softwarových nástrojů pro vývojáře aplikací a databází. Pomocí produktů Embarcadero mohou profesionálové správně navrhovat systémy, vytvářet je rychleji a provozovat je bezpečněji bez ohledu na platformu nebo programovací jazyk. Devadesát ze sta největších společností v USA a aktivní komunita více než tří miliónů uživatelů na celém světě se spoléhá na produkty Embarcadero, které jim pomáhají zvyšovat produktivitu, optimalizovat náklady, zjednodušovat přijímání změn, zajišťovat shody s normami a zrychlovat vývoj a inovace. Společnost byla založena v roce 1993, její ústředí je ve městě San Francisco, USA; pobočky a partnery má v mnoha zemích. Embarcadero je online na adrese www.embarcadero.com. V České republice a Slovenské republice je zastoupením společnosti Embarcadero Technologies společnost Borland s.r.o. a její webovou prezentaci najdete na adrese http://www.embt.cz/.