NFC platby od GE Money Bank s novými TOP telefony od Samsungu

GE Money Bank rozšířila nabídku podporovaných NFC telefonů o Samsung Note 3 a Samsung Galaxy S5. Kartu v mobilu mohou klienti využívat již na osmi modelech chytrých mobilů. (TZ)

„Od uvedení NFC plateb, které jsme jako první banka v Česku nabídli bez omezení všem klientům, jde už o pátou vlnu rozšíření o nové mobilní telefony. Aktuálně podporujeme NFC placení už na 8 chytrých telefonech, což potvrzuje naši pozici lídra v platebních inovacích,“ říká Monika Kubovcová, ředitelka alternativních distribučních kanálů GE Money Bank. „Fanoušky inovací, novinek a technologii jistě potěší, že nově podporované telefony patří mezi nejvyspělejší modely na trhu. Pracujeme také na rozšíření plateb mimo jiné na telefony od HTC,“ prozrazuje Monika Kubovcová z GE Money Bank.

NFC platby: 8 telefonů Samsung, další v plánu

V současnosti mají zákazníci GE Money Bank na výběr mezi 8 telefony Samsung – Galaxy Note 2, Note 3, S3, S3 mini, Ace 2, S4, S4 mini a S5. Kromě toho NFC platby fungují i na řadě telefonů, které zatím oficiálně podporovány nejsou – například na některých modelech Sony. Zákazníci, kteří mají jeden z uvedených modelů a využívají služeb operátora O2 Česká republika, si mohou na svou SIM kartu nahrát debetní i kreditní kartu.

NFC platby také u Vodafone? Testy jsou úspěšné

GE Money Bank v současnosti plánuje platby mobilními telefony rozšířit i pro klienty Vodafone a stát se tak první bankou v ČR, jejíž klienti mohou NFC platby využívat ve více sítích. Banka ve spolupráci s operátorem nyní NFC platby testují v pilotním provozu. Zatím mohou platební karty v mobilu využít jen klienti se SIM kartou od operátora O2. Díky spolupráci GE Money Bank s operátorem Vodafone se placení mobilním telefonem může stát ještě masovější záležitostí než dosud, po spuštění NFC plateb v síti Vodafone by jako jediná banka v Česku mohla obsloužit většinu zákazníků na trhu.

Jak platební karty v mobilu fungují?

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadá PIN, jak je dnes již zvyklý na platebním terminálu. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou ve formě debetní i kreditní karty. Každý klient může v jednom telefonu využívat současně až tři různé platební karty.

Platební karta v mobilu je zdarma a lze ji využívat k bezkontaktním platbám u obchodníků i k nákupům na internetu. Klienti GE Money Bank o ni mohou požádat na jakékoliv pobočce či prostřednictvím Internet Banky, SIM karta s nahranou platební kartou jim přijde poštou až domů. Více informací k NFC platbám na http://bit.ly/1lQ2zCP.

GE Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Jsme univerzální bankou, která disponuje třetí největší sítí 252 poboček a téměř 700 bankomatů. Své služby orientujeme jak na občany, tak na malé a střední podniky. Náš běžný účet Genius Gratis byl v roce 2013 vyhodnocen českou veřejností v soutěži Zlatá koruna jako nejlepší finanční produkt na trhu. Ve stejné soutěži uspěly u odborné poroty naše platební inovace – Bezkontaktní platební nálepka se stala novinkou roku, NFC platební karta v mobilu zvítězila mezi kartami. Vlastní kapitál GE Money Bank tvoří 37 miliardy Kč, konsolidovaná kapitálová přiměřenost ve výši 23, 6 % je i nadále jednou z nejvyšších na trhu.

GE Money Bank patří do skupiny General Electric (GE). Skupina GE je třetí největší firmou na světě, pravidelně se objevuje v žebříčcích nejobdivovanějších a nejinovativnějších společností světa. GE založil Thomas Alva Edison. Skupina sdružuje firmy z oblasti průmyslu a financí a reaguje na nejpalčivější problémy dnešního světa. Podniká v oblastech, jako je výroba letadlových motorů či elektrické energie, ve finančních službách nebo lékařské zobrazovací technice. GE působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 300 tisíc lidí. Pro více informací navštivte: www.ge.com.