Šéfredaktor deníku Metro Josef Rubeš odchází po dohodě ze své pozice

Ve funkci šéfredaktora skončí Josef Rubeš k 30. září dohodou s vedením mediální společnosti MAFRA. Vedením deníku je pověřen zástupce šéfredaktora Jan David. Rubeš pracoval ve společnosti MAFRA od ledna 2004, nejprve jako editor domácího oddělení deníku Mladá fronta DNES. Šéfredaktorem deníku Metro se stal v dubnu 2008. (TZ)

„Po sedmi letech byl čas na profesní změnu, a protože vím, že Metro patří dnes ke stabilním jednotkám společnosti MAFRA, držím palce kolegovi Janu Davidovi i ostatním z Metra a celé společnosti MAFRA i do dalších let.“

„Šéfredaktor deníku Metro odvedl skvělou práci a přeju mu další profesní rozvoj,“ uvedl předseda představenstva Štěpán Košík.

Vedením nejčtenějšího pražského titulu bude od 1. října pověřen dosavadní zástupce šéfredaktora Jan David: „Vedení deníku Metro se ujímám rád a hodlám pokračovat v jeho úspěšném rozvoji.“

Jan David je dlouholetý zaměstnanec společnosti MAFRA. Působil jako redaktor a zástupce vedoucího pražské přílohy MF DNES, vedoucí deníku Metropolitní Expres a posledních sedm let jako zástupce šéfredaktora deníku Metro.