Oracle nabízí analýzu velkých objemů dat v cloudu

Služba Oracle Business Intelligence Cloud Service usnadňuje adopci technologií BI i v menších podnicích. (TZ)

Ačkoliv data v organizacích přibývají stále rychleji, technologie Business Intelligence dnes zdaleka nejsou pro zaměstnance všeobecně dostupné. Často k nim mají přístup např. pouze obchodní analytici nebo IT oddělení. Společnost Oracle proto v rámci své sady Oracle Analytics Cloud představila také službu Oracle Business Intelligence (BI) Cloud Service. Tato služba by měla umožnit všem zaměstnancům přístup k informacím, které potřebují pro svou práci, a to kdykoliv a odkudkoliv. Sada Oracle Analytics Cloud tak opět prokazuje, že se jedná o dnes nejkomplexnější analytické řešení poskytované v rámci cloudu. Služba Oracle BI Cloud Service má vestavěnou podporu pro mobilní přístup (není potřeba další vývoj příslušných propojení) a pomáhá vylepšit i zrychlit proces rozhodování napříč celou organizací. Boří bariéry v přístupu k informacím, uživatelům poskytuje zabezpečené a komplexní řešení, které navíc nabízí jednoduchost a cenovou efektivitu technologií cloudu.

Uvedení nové služby bylo oznámeno v rámci konference Oracle OpenWorld.

Hlavní vlastnosti služby Oracle BI Cloud Service

  • Služba je optimalizována pro prostředí cloudu, přičemž zaměstnanci mohou kombinovat data z různorodých zdrojů: cloudových i on-premise (na vlastní infrastruktuře provozovaných) systémů stejně jako z aplikací třetích stran. Na základě těchto zdrojů dat lze snadno vytvořit funkčně bohaté a interaktivní analytické aplikace.

  • Služba Oracle BI Cloud Service funguje v cloudu a účtuje se na bázi předplatného. Zákazníci ji proto mohou snadno nasadit v rámci malých skupin, jednotlivých oddělení i celé organizace bez větších vstupních nákladů.

  • Podniková IT oddělení mohou v případě nasazení služby uvolnit své zdroje k řešení jiných úkolů a přitom dále zachovat požadované zabezpečení podnikové IT architektury.

  • Partneři společnosti Oracle mohou na základě této služby nabízet svým klientům funkčně bohaté a na míru šité aplikace, což jim umožní získávat nové zdroje příjmů.

  • Rozhodování založené na datech napříč celou organizací znamená nejen přístup k samotným datům, ale i možnost je názorně vizualizovat.

  • Služba Oracle BI Cloud Service je založena na osvědčených technologiích Oracle Database Cloud a Oracle Business Intelligence Enterprise Edition, které celosvětově používají miliony zákazníků.

Podpora pro vytváření plnohodnotných analytických aplikací

Služba Oracle BI Cloud Service umožňuje snadno a rychle vytvářet analytické aplikace všem uživatelům, bez ohledu na jejich znalost konkrétních technologií. K dispozici jsou průvodci (wizards) pro import dat i datových modelů, na jejichž základě mohou vytvářet aplikace BI nebo propojení dat (mash-ups) i uživatelé bez znalosti programování nebo speciálních analytických dovedností. Současně jsou k dispozici i rozhraní pro programátory umožňující hlubší integraci a další přizpůsobování řešení konkrétním požadavkům.

Interaktivní uživatelské rozhraní a jeho doprovodné nástroje usnadňují přijetí technologie a zvyšují i produktivitu jejího užívání. Podpora pro mobilní přístup je doplněna i o možnost práce v off-line režimu, přičemž zabezpečení přístupu k datům lze stále plně řídit.

Výhody cloudu

Služba Oracle BI Cloud Service snižuje náklady na správu a současně umožňuje zachovat požadovanou úroveň zabezpečení. Analytické aplikace mohou organizace nyní nasadit levněji a s nižší potřebou interních zdrojů, nicméně si stále zachovávají kontrolu nad svými daty včetně plnění regulačních požadavků.

Cenový i technologický model na bázi cloudu je vysoce škálovatelný a umožňuje organizacím podle potřeby přidávat další uživatele i aplikace. Platforma Oracle Cloud zajišťuje vysokou dostupnost a současně optimalizuje rychlost nahrávání off-line analýz do prostředí cloudu.

Samotná data i aplikace BI jsou součástí platformy Oracle Cloud. Tato infrastruktura je kompletně vlastněna a provozována společností Oracle, což znamená uplatnění nejvyšších bezpečnostních standardů i záruku, že se citlivá data nedostanou do rukou třetích stran. Společnost Oracle také v rámci platformy zajišťuje cyklus aktualizací a oprav, což dále ubírá zátěž firemnímu oddělení IT. Celá platforma je dostatečně pružná na to, aby mohla vyhovět i budoucím potřebám zákazníků na komplexní analytické aplikace.

„Informace opravdu mohou transformovat současné podnikání – ale pouze, pokud se dostanou ve správný čas do správných rukou,“ uvádí Balaji Yelamanchili, senior viceprezident divize Analytics and Performance Management Products ve společnosti Oracle. „Služba Oracle Business Intelligence Cloud Service umožňuje organizacím snížit překážky dostupnosti informací. Urychluje a usnadňuje rozhodování napříč celou organizací, podporuje mobilní přístup a poskytuje potřebné informace všem uživatelům. Cloudové technologie zajišťují zabezpečený přístup ke komplexním informacím, službu lze díky tomu navíc jednoduše a levně implementovat.“

Podrobnější informace (v angličtině)

O konferenci Oracle OpenWorld

Konference Oracle OpenWorld v San Francisku je nejvýznamnějším setkáním roku pro zákazníky, potenciální zákazníky a partnery společnosti Oracle. Cílem této vzdělávací akce je pomoci podnikům v optimalizaci stávajících systémů a při porozumění přicházejícím trendům a technologiím. Oracle OpenWorld nabízí více než 2 700 vzdělávacích setkání, stovky ukázek produktů a stánky 450 partnerů. Partneři i zákazníci z celého světa zde představují své inovativní aplikace, middleware, databáze, servery, úložné systémy, řídicí systémy a řešení pro cloud i infrastrukturu. Konference Oracle OpenWorld 2014 probíhá od 28. září do 2. října v San Francisku v komplexu Moscone Center.

Podrobnější informace, registrace a sledování akce včetně přímých přenosů: www.oracle.com/openworld.
Zapojte se do diskusí na Twitteru, Facebooku a na blogu společnosti Oracle věnovaném konferenci OpenWorld. Konference Oracle OpenWorld na LinkedIn.

O společnosti Oracle

Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software na spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.