Panasonic přichází s nejlehčím odolným notebookem Toughbook pro manažery na cestách

Společnost Panasonic dnes představila odolný notebook kategorie Business Ruggedized pro manažery na cestách. Panasonic Toughbook CF-LX3 je velký notebook se 14palcovým displejem a 14hodinovou** výdrží baterie, který se i jako nejlehčí notebook na trhu* (1,26 kg) může pochlubit vyhlášenou odolností řady Toughbook. (TZ)

FOTOGRAFIE jsou umístěné zde: http://bit.ly/1pDp7Cd

Díky využitelnosti, mobilitě a odolnosti u horní hranice své třídy je Toughbook CF-LX3 ideálním nástrojem pro manažery v pohybu, kteří potřebují výkon stolního počítače pro práci mimo kancelář, na cestách nebo u zákazníků. Notebook se 64bitovými Windows 8.1 Pro je vhodný pro manažery, konzultanty, pracovníky prodeje, uživatele z odvětví médií a financí, pro které jsou vizuální a datové aplikace zásadní a pracují často mimo kancelář.

Bezkonkurenční využitelnost

Panasonic Toughbook CF-LX3 nabízí bezkonkurenční využitelnost ve své třídě. Velký 14palcový displej je elegantně zabudován do kompaktního těla, které lze očekávat spíše u 13palcového notebooku. Vzhledem k 10 procentům zobrazovací plochy navíc oproti 13,3palcovým displejům a o 10 procent kompaktnější velikosti v porovnání s tradičním 14palcovým notebookem se skvěle hodí pro práci a prezentace na cestách.

K pohodlné práci přispívá také klávesnice s roztečí tlačítek 19 mm s prolisem ve tvaru listu, který minimalizuje překlepy, a s velmi dobře viditelnými popisky usnadňujícími rychlou identifikaci. Pro manažery pohybující se na mnoha různých místech je velmi důležitým aspektem univerzální možnost připojení k jakémukoliv kancelářskému perifernímu zařízení. Navzdory své velikosti je Toughbook CF-LX3 vybaven všemi rozhraními pro kancelářské potřeby včetně standardního připojení LAN, konektorů VGA a HDMI pro datové projektory, tiskárny a monitory, a samozřejmě také porty USB 3.0 a 2.0 a slotem na SD kartu. Rychlý přenos dat zajišťuje Wireless LAN a/b/g/n (až 300 Mbit) a Bluetooth® v4.0.

Být daleko od kanceláře neznamená být daleko od kritických firemních dat a aplikací – nový notebook v sobě skrývá Windows 8.1 Pro 64-bit (z Windows 8.1 Pro lze přeinstalovat na Windows 7 Professional), výkonný procesor Intel® Core™ i5-4310U vPro™ (mezipaměť 3 MB, 2,0 až 3,0 GHz s Intel® Turbo Boost Technology) a grafickou kartu Intel® HD 4400 s podporou DirectX 11, která na cestách zvládne i ty nejnáročnější kancelářské aplikace. Technické vybavení doplňují 4 GB operační paměti (volitelně 8 GB) a úložiště SSD s kapacitou 128 GB.

Mobilita vyhovující každému pracovnímu stylu

Toughbook CF-LX3 nabízí výjimečnou 14hodinovu výdrž baterie**, díky které splní požadavky náročného dne. Navíc se umí rychle dobít (za pouhé 3 hodiny), takže potřebuje méně odpočinku než ten nejvytíženější manažer. Pro ty, kdo potřebují, aby zařízení běželo 24 hodin denně, je zde možnost snadné a rychlé výměny baterií uživatelem.

Stálý kontakt se zákazníky nebo kanceláří pomůže udržet webová kamera s Full HD rozlišením (max. 1920×1080 pixelů) a dva zabudované mikrofony s filtrací hluku a vysoce kvalitním příjmem.

Odolný, avšak lehký

Toughbook CF-LX3 vychází z osvědčené řady zařízení Panasonic s odolnou a ergonomickou konstrukcí. Tento notebook třídy Business Ruggedized si zachovává vysokou odolnost při mimořádně nízké hmotnosti. Tělo je vyrobeno ze speciální magnéziové slitiny zpevněné zvlněnými žebry, která snese i pád ze stolu (76 cm***).

Toughbook CF-LX3 je doprovázen celým ekosystémem příslušenství, které snadno dokáže proměnit notebook v regulérní stolní počítač pro použití v kanceláři. Duální dokovací stanice USB 3.0 představuje univerzální rozšiřující řešení pro notebooky s operačním systémem Windows v jediném konektoru USB. Monitory, tiskárny, sítě, klávesnice, myši – to vše je okamžitě dostupné díky podpoře technologie Plug and Play v této univerzální dokovací stanici. Konektor USB „Always On“ zajišťuje nepřetržité napájení jakéhokoliv připojeného zařízení, i když je notebook odpojen od elektrické sítě (například tak lze dobíjet chytré telefony nebo tablety).

Cena a dostupnost

Toughbook CF-LX3 je již nyní v prodeji za cenu 1.864,-€ bez DPH. Další informace naleznete na webu www.toughbook.eu.

* Na trhu mobilních počítačů se 14” displejem k 30. září 2014.

** Měřeno pomocí MobileMark 2007, 60 cd/m². Liší se podle způsobu používání.

*** Zkoušeno v továrně společnosti Panasonic upuštěním notebooku v provozním režimu naplocho spodkem dolů na překližkovou desku o tloušťce 5 cm.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. PSCEU si klade za cíl zlepšovat pracovní prostředí firemních profesionálů a zvyšovat efektivitu a výkonnost jejich organizací. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 68 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2013. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/