Norton představuje novou výkonnou ochranu před kyberhrozbami

MOUNTAIN VIEW, Symantec (Nasdaq: SYMC) představuje produkt Norton Security, který usnadňuje zabezpečení různých zařízení a slučuje devět hlavních produktů do jedné služby. Nová služba nabízí pokročilé vícevrstvé bezpečnostní řešení, které pomáhá chránit uživatele před sofistikovanými a vyvíjejícími se hrozbami na všech platformách. Norton Security je k dispozici také ve verzi se zálohováním, aby důležité fotografie, kontakty a soubory zůstaly v bezpečí před krádeží nebo ztrátou. (TZ)

„Bezpečnost je hluboce osobní věc. Každý den vidíme příklady úniků nebo zneužití osobních informací,“ říká Fran Rosch, výkonný viceprezident, Norton Business Unit, Symantec. „Chceme dát lidem jistotu, že při sdílení fotek nebo nakupování z chytrých telefonů se nemusí bát, protože na pozadí pracuje Norton Security a pomáhá ochránit jejich data.“

Podle zprávy „Internet Security and Threat Report 2014“ společnosti Symantec vzrostl počet cílených útoků na osobní data o 91 procent a v minulém roce byla narušena bezpečnost více než 550 milionů identit. Pro uživatele je tak stále důležitější učinit odpovídající kroky k ochraně v tomto velmi složitém a propojeném světě bez ohledu na to, jaké zařízení používají. Norton Security je intuitivní a snadno použitelná služba, která využívá výhod technologií Symantec a informace z celosvětové  sítě o hrozbách.

Nový Norton

Norton Security je komplexní řešení, které chrání osobní počítače a počítače Mac, chytré telefony a tablety Android, iPhony a iPady. Mezi klíčové vlastnosti a bezpečnostní technologie  Norton Security patří:

  • Nejlepší výkon, nejlepší ochrana: Podle tří nezávislých testů třetích stran, které byly provedeny v září 2014, Norton Security není jen nejrychlejší bezpečnostní produkt [i], ale získal také hodnocení 100 procent v testu času potřebného k ochraně před nejnovějšími hrozbami[ii], dokázal blokovat všechny malwarové útoky během jednoho dne, a obdržel 100 procent v testu ochrany před zranitelnostmi.[iii]

  • Za hranicí pouhého antiviru: Základem služby Norton Security jsou patentované technologie jako například Insight, SONAR a monitorování hrozeb s agresivními detekčními technikami, které umožňují identifikovat dokonce i ty nejodolnější hrozby. Navíc technologie Safe Web, Scam Insight, Download Insight and Anti-Phishing sdílí informace mezi sebou a detekují, jestli navštívené webové stránky nejsou součástí nových útoků využívajících softwarové inženýrství.

  • Příjemné používání je stejně důležité jako ochrana: Norton Security byl od základu navržen tak, aby bylo ještě snadnější získat a spravovat zabezpečení prostřednictvím jednoduchého cloudového portálu. Aktualizované uživatelské rozhraní portálu usnadňuje přidávání ochrany pro nová zařízení, zobrazení stavu ochrany a také správu předplatného služby, včetně všech potřebných detailů a náhledů.

  • Vylepšený Identity Safe: Neustále se množí incidenty s úniky přihlašovacích údajů a souvisejícími úniky dat. Identity Safe proto chrání a usnadňuje práci s hesly. Uživatelská jména a hesla si zapamatuje a následně je automaticky a bezpečně zadává, a chrání je tak před ztrátou nebo odcizením.

  • Chytrá technologie chrání před obtěžujícími nebo škodlivými mobilními aplikace: Norton Mobile Insight je chytrá technologie, která prochází více než 200 obchodů s aplikacemi po celém světě a zajišťuje dynamickou analýzu chování aplikací. Pomáhá chránit před aplikacemi, které způsobují únik osobních informací nebo obsahu a které mohou měnit nastavení zařízení, zobrazovat nechtěné reklamy v oznamovací liště nebo enormně vybíjet baterii či nadměrně využívají datové přenosy. Díky těmto informacím mají uživatelé lepší přehled, jaké osobní údaje která aplikace shromažďuje a proč mohou růst například poplatky za datové přenosy.

  • Zálohování cenných souborů a obrázků: Uživatelé mají možnost koupit si online úložiště o velikosti 25 GB pro zálohování a ukládat osobních souborů, fotografií, videí a dalších vzácných vzpomínek ze svého počítače.

  • Celosvětová síť detekující hrozby a bezplatná podpora: Norton Security přináší zákaznickou podporu 24 hodin, 7 dnů v týdnu, a odborníci Norton jsou k dispozici na telefonu i po internetu bez dodatečných nákladů po dobu jednoho roku. Norton Security podporuje tým více než 500 bezpečnostních expertů po celém světě, kteří pomáhají uživatelům s ochranou před nejnovějšími hrozbami. Tým Norton používá více než 41,5 milionů senzorů, které detekují útoky a zaznamenávají tisíce bezpečnostních událostí každou sekundu z více než 157 zemí světa.

Dostupnost

Norton Security  bude k dispozici od 10.10. 2014 jako flexibilní služba, která chrání různá zařízení. Norton Security pro jednoho uživatele – jedno zařízení – bude v prodeji za 1099Kč vč. DPH na rok, Norton Security  až pro 5 zařízení bude v prodeji za 1649Kč vč. DPH na rok a Norton Security se zálohováním až pro 10 zařízení za 1899Kč vč. DPH ročně.

Norton Security lze zakoupit přes internet, v maloobchodech, prostřednictvím prodejců s přidanou hodnotou nebo prostřednictvím stránky  http://ie.norton.com/

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají jednotlivým zákazníkům i organizacím zabezpečit a spravovat informace. Náš software a naše služby chrání komplexněji a efektivněji, před více riziky a ve více místech a poskytují jistotu při užívání a ukládání informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com  nebo na go.symantec.com/socialmedia