Nejlevněji mohou Češi létat z Polska, Brna a Ostravy

Brno, 7. října 2014 –  Zahraniční letiště získávají mezi Čechy na oblibě, protože v některých případech nabízí výhodnější ceny letenek, než tuzemská letiště. Odhlédneme-li od jednorázových akčních nabídek, je tomu opravdu tak i v průměru?  Nejnovější průzkum letenkového serveru Aletenky.cz přináší žebříček letišť v České republice podle průměrné ceny letů na kilometr. Nejlevněji se létá z Polska, Praha se umístila na 9. místě, i když oproti loňsku zlevnila. (TZ)

Nejlevněji vyjdou lety z Varšavy Modlinu, nejdráž se létá z Vídně

Průzkum ukázal, že vůbec nejlevnější letenky jsou dostupné s odletem z Varšavy Modlinu (WMI), cena za jeden kilometr letu je 1,11,- Kč. Následují letiště Brno s průměrnou cenu na kilometr 1,12,- Kč, Ostrava s 1,19,- Kč, Bratislava s 1,24,- Kč a Katovice s 1,34,- Kč.

Na druhém konci žebříčku se naopak umístila Vídeň s průměrnou cenou na kilometr 7,77,- Kč. Drahé jsou také letenky z okolních německých letišť: z Mnichova se létá za 5,43,- Kč na km, z Drážďan za 5,34,- Kč a z Norimberku za 7,39,- Kč.

Praha se umístila na 9. místě s průměrnou cenou 2,43,- Kč na km letu, kromě výše zmíněných letišť jsou na tom lépe ještě Budapešť, Wroclaw a Poznaň.

 

Graf srovnání průměrné ceny za 1 kilometr letuCR_srovnani_letist_km.png

Praha oproti loňskému roku zlevnila

Ačkoliv se Praha umístila až na 9. místě, oproti minulému roku si polepšila, a to zejména díky tomu, že se letos na pražském letišti prosadilo více nízkonákladových letů. Z Prahy v letošním roce například obnovil lety irský dopravce Ryanair, nové linky zde spustily také aerolinky Pegasus Airlines, Vueling, germanwings, norwegian, Wizz Air, transavia, jetairfly či Air One. Zatímco loňská cena na kilometr byla 4,68,- Kč, letos se snížila téměř na polovinu.

Podrobné informace, grafy a tabulky

http://www.aletenky.cz/novinky/Nejlevn%C4%9Bji-mohou-%C4%8Ce%C5%A1i-l%C3%A9tat-z-Polska-Brna-a-Ostravy

Metodologie

Server Aletenky.cz srovnal průměrnou cenu letenek přepočítanou na 1 kilometr letu pro jednotlivá letiště. Do průzkumu byly zahrnuty kromě 15 zmíněných letišť také další světová letiště.

Informace o webu Aletenky.cz

Web Aletenky.cz je inovativní vyhledávač letenek, který uživatelům pomáhá díky svému intuitivnímu a vizuálnímu rozhraní najít letenky rychle a jednoduše. Web vyhledává mezi více než sto tisíci trasami a přináší výsledky nejen klasických leteckých společností, ale také všech oblíbených nízkonákladových aerolinek včetně společností Ryanair, easyJet či Wizz Air.

Web Aletenky.cz spadá do skupiny letenkových webů, které vlastní brněnský start-up SkyPicker.com.