Trendy na zimu 2014-2015: nejčastější a nejlevnější destinací bude Londýn

Brno, 18. listopadu 2014 – Nejvytíženější leteckou destinací letošní zimy bude Londýn, Frankfurt a Amsterdam. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu letenkového serveru Aletenky.cz. Londýn, vedle Eindhovenu, Bruselu a Milána, bude patřit také mezi nejzajímavější destinace z hlediska nejnižších cen letenek. (TZ)

Nejčastěji budou Češi letos v zimě létat do Londýna

Nejvytíženější destinací letošní zimy bude Londýn, kam odletí bezmála 7,7 % všech letů z Prahy a Brna. Druhým nejčastěji navštíveným městem bude německý Frankfurt (FRA), který slouží zejména jako přestupní uzel pro lety na dlouhou vzdálenost a který odbaví přibližně 6,5 % letů směřujících z České republiky. Třetí nejvytíženější destinací této zimy bude Amsterdam (AMS) s 5,9 % letů.

V prosinci přibude nová linka Praha-Dubaj

Letos v zimě je naplánované spuštění pouze jedné nové linky, a to z Prahy do Dubaje. Linka bude spuštěna 5. prosince společností flydubai. Do Dubaje bude společnost létat zatím 4x týdně, v úterý, čtvrtek, pátek a neděli.

Nejlevněji letošní zimu do Londýna a Eindhovenu

Nejlevněji se letos Češi dostanou letecky z Brna do Londýna, kdy za jednosměrnou letenku zaplatí částku od 519 korun. Zpáteční letenka do Londýna je pak vyjde od 1 829 korun. Druhou nejlevnější destinací je Eindhoven za cenu od 549 korun za jednosměrnou letenku a od 1 159 korun za zpáteční letenku.

Cestující z Prahy se naopak nejlevněji letecky dostanou do Bruselu, a to od 610 korun v rámci jednosměrné letenky a od 1220 korun za zpáteční letenku. Druhou nejlevnější destinací je Milán za cenu od 671 korun za jednosměrnou letenku (od 1 434 za zpáteční letenku).

Nejlevnější letenky s odletem z Prahy během zimy 2014/2015

Jednosměrné letenky

Destinace Aerolinka Ceny od Měsíc odletu
Brusel (Charleroi CRL) Ryanair 610,- Kč leden
Milán (Bergamo BGY) Wizz Air 671,- Kč leden
Amsterdam (AMS) easyJet 685,- Kč prosinec
Dublin (DUB) Ryanair 732,- Kč leden
Londýn (Stansted STN) Ryanair 824,- Kč únor

 

Zpáteční letenky

Destinace Aerolinka Ceny od Měsíc odletu
Brusel (Charleroi CRL) Ryanair 1220,- Kč leden
Milán (Bergamo BGY) Wizz Air 1434,- Kč leden
Řím (Fiumicino FCO) Wizz Air 1800,- Kč leden
Londýn (Stansted STN) Ryanair 1892,- Kč únor
Amsterdam (AMS) easyJet 2023,- Kč leden

 

Nejlevnější letenky s odletem z Brna během zimy 2014/2015

Jednosměrné letenky

Destinace Aerolinka Ceny od Měsíc odletu
Londýn (Stansted STN) Ryanair 519,- Kč prosinec
Eindhoven (EIN) Wizz Air 549,- Kč leden

 

Zpáteční letenky

Destinace Aerolinka Ceny od Měsíc odletu
Eindhoven (EIN) Wizz Air 1159,- Kč leden
Londýn (Stansted STN) Ryanair 1282,- Kč leden

Který den v týdnu se v zimě bude létat nejvíce a kdy nejméně?

Z průzkumu letenkového serveru Aletenky.cz také vyplývá, že letošní zimu budou Češi nejčastěji létat do zahraničí v pondělky a v pátky, kdy v pátek je naplánováno 17,5 % odletů a v pondělí 17 % odletů. Naopak nejméně se bude létat o víkendu, tedy v sobotu a neděli, kdy za oba dny bude realizováno pouze 22 % letů z České republiky.

Pokud se zaměříme na tři nejvytíženější destinace této zimy, tedy Londýn, Frankfurt a Amsterdam, pak u letů do Londýna je jejich počet rozdělen mezi jednotlivé dny v týdnu poměrně rovnoměrně, naopak do Frankfurtu se nejčastěji létá v úterý a ve čtvrtek, nejméně pak v neděli. Do Amsterdamu létají aerolinky nejčastěji v pondělí a pátek, nejméně pak o víkendu.

Podrobné informace, grafy a tabulky

http://www.aletenky.cz/novinky/Trendy-na-zimu-2014-2015:-nej%C4%8Dast%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-a-nejlevn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-destinac%C3%AD-t%C3%A9to-zimy-bude-Lond%C3%BDn

Metodologie

Server Aletenky.cz zanalyzoval data odletů a cen letů z Prahy a Brna pro období prosinec 2014 až únor 2015. Následně srovnal frekvenci letů pro jednotlivé destinace a pro dny v týdnu a nejnižší dostupné ceny pro jednosměrné a zpáteční letenky. Do průzkumu byly zahrnuty pravidelné lety operované nízkonákladovými i klasickými aerolinkami. Veškeré informace jsou platné k 10.11.2014.

Informace o webu Aletenky.cz

Web Aletenky.cz je inovativní vyhledávač letenek, který uživatelům pomáhá díky svému intuitivnímu a vizuálnímu rozhraní najít letenky rychle a jednoduše. Web vyhledává mezi více než sto tisíci trasami a přináší výsledky nejen klasických leteckých společností, ale také všech oblíbených nízkonákladových aerolinek včetně společností Ryanair, easyJet či Wizz Air.

Web Aletenky.cz spadá do skupiny letenkových webů, které vlastní brněnský start-up SkyPicker.com.