Nové kompaktní serverové úložiště od wd chrání data a snadno se integruje do prostředí windows

Irvine, Kalifornie/ Praha, Česká republika – 14. října 2014 – Společnost WD® , součást Western Digital (NASDAQ: WDC), s vedoucím postavením na trhu digitálních úložišť, rozšiřuje své portfolio produktů podnikových úložišť NAS o nové serverové úložiště  WD Sentinel™ DX4200 . (TZ)

Toto zařízení představuje kompletní řešení na platformě Windows Storage Server navržené tak, aby splňovalo požadavky dnešních malých a středních firem (SMB). WD Sentinel™ DX4200 kombinuje operační systém Windows Storage Server 2012 R2 s procesorem  Intel® Atom™ C2338 Dual Core. Kapacita úložiště dosahuje až 16 TB a umožňuje malým a středním firmám postupně rozšiřovat kapacity svého kancelářského úložiště tak, jak roste jejich byznys a požadavky na ukládání dat.  WD Sentinel DX4200 je ideálním zálohovacím řešením pro segment SMB, kterému poskytuje výhody centralizovaného úložiště s tím, že je fyzicky přítomno v místě podnikání.

„WD Sentinel DX4200 je úložiště s parametry podnikové třídy využívající možnosti Windows Storage Server 2012 R2 v kompaktním provedení, které je ideální pro segment malých a středních firem,” říká John Loveall, hlavní programový manažer společnosti Microsoft pro servery Windows a systémová centra, a dodává: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat na produktové řadě WD Sentinel ve prospěch našich společných zákazníků.”

Ať už mají data charakter osobní nebo obchodní, mají nevyčíslitelnou hodnotu často bez možnosti jejich náhrady v případě ztráty. WD Sentinel DX4200  na platformě Windows Storage Server poskytuje několik způsobů, jak může firma ochránit svá data automaticky, bez zásahu uživatele. Zařízení obsahuje pevné disky podnikové třídy, nástroj Windows Storage Spaces, zálohovací software, dodatečné síťové porty a dodatečné zdroje napájení.

Nejlepší ochrana dat ve své třídě: WD Sentinel DX 4200 poskytuje ochranu dat pro každé zařízení v malé kancelářské síti a je dodáváno včetně roční služby WD Guardian.

Použité pevné disky: Zařízení je nakonfigurováno pro zvýšení trvanlivosti a spolehlivosti s oceňovanými pevnými disky podnikové třídy WD

Ukládací prostor: Konfigurace umožňuje nastavení pro vyšší rychlost systému či vyšší zabezpečení dat

Zálohovací software WD SmartWare™ Pro: Software pro zálohování a obnovu dat zajišťuje zálohování až pro 25 zařízení propojených v síti.

Dodatečná síťová připojení: Zdvojené připojení Gigabit Ethernet podporuje teaming síťovek v modech jako například:

Adaptive Fault Tolerance (AFT), který automaticky přepne na druhý port v případě selhání sítě

Adaptive Load Balancing, pro sdílení sítě

Static Link Aggregation, pro zvýšení propustnosti díky souběžnému využívání obou síťových adaptérů.

Volitelná ochrana pomocí obnovení dat v případě selhání: Propojení do malého firemního cloudu  umožňuje volitelnou obnovu dat v případě selhání s možností ukládání a obnovy dat ze vzdáleného cloudového úložiště.

Bootovací disk: Aktivovaný operační systém je předinstalovaný.

Služba WD Guardian™ Services pro malé firmy:  WD Sentinel DX4200 je dodáván s prvotřídní zákaznickou službou a podporou od WD. Všichni zákazníci ze sféry malých a středních firem získávají se serverem WD Sentinel DX4200 službu WD Guardian Pro po dobu jednoho roku od prvního telefonického kontaktu. Zákazníci mohou dále posílit servisní plán jedním ze dvou uvedených způsobů:

 

  1. WD Guardian Pro: Nabízí jednoroční dohodu se servisem WD, expresní výměnu dílů a přednostní přístup k technické podpoře

  2. Guardian Extended Care: tato služba rozšiřuje záruku ze standardních dvou let na pět let (viz záruční podmínky na support.wdc.com)

 

Dostupnost: WD Sentinel DX4200 je v České republice dostupný prostřednictvím vybraných resellerů v konfiguracích od 8 TB do 16 TB

O společnosti WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky. Společnost produkuje také své vlastní produkty pro ukládání dat. Špičková zařízení a systémy WD pro ukládání dat, síťové produkty, multimediální přehrávače a softwarová řešení napomáhají lidem na celém světě snadno zálohovat, ukládat, chránit a sdílet data a přehrávat je na mnoha zařízeních. Společnost WD byla založena v roce 1970. Ústředí je ve městě Irvine, v Kalifornii. Další informace naleznete www.wd.com.

Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), Irvine, Calif., je globální poskytovatel produktů a služeb, které umožňují lidem vytvářet, spravovat, využívat, přehrávat a chránit digitální obsah. Její dceřiné společnosti navrhují a vyrábějí zařízení na ukládání dat, síťová zařízení a produkty pro domácí zábavu pod značkami WD, HGST a G-Technology.Pro celou řadu finančních a investorských informací můžete navštívit investorskou sekci webových stránek www.westerndigital.com

Tagged