ELKO EP vyrobilo jubilejní relé s označením 10 000 000

Holešov, 24. října 2014 – Česká společnost ELKO EP vyrobila relé s pořadovým číslem 10 000 000. Výroba relé pod označením ELKO EP začala před 21 lety v jedné garáži v Holešově. Dnes tato ryze česká společnost patří k předním evropským výrobcům nejenom relé, ale i inteligentní elektroinstalace pro „chytré domy“ iNELS, úsporného LED osvětlení a dalších elektrotechnických součástek. ELKO EP exportuje do 66 zemí světa a svoje výrobky prodává i pod značkami světových firem – Schneider Electric, EATON, HAGER, Siemens, NIEAF SMITT. (TZ)

„Před 21 lety jsme si ani nepomysleli, že bychom mohli vybudovat takto úspěšnou společnost. Dnes patříme mezi největší výrobce v Evropě. Vážíme si důvěry našich zákazníků, kterou stavíme na důsledné zodpovědnosti při výrobě, inovativnosti a spolehlivosti,“ uvedl jednatel firmy ELKO EP Jiří Konečný.

Jubilejní 10 milionté relé je určeno pro elektromontážní firmu v Keni, kde se stane součástí rozvaděče a bude hlídat proud při výrobě elektrické energie ze solárních panelů. Do Keni vyváží společnost ELKO EP od roku 2013 a má zde pět aktivních zákazníků. Zájem mají jak o relé, tak i systém iNELS.

Relé je specializované zařízení, sloužící ke spínání signálu. Název je odvozen z přepřahací stanice dostavníků. ELKO EP v současné době vyrábí více jak 200 typů relé pod svým logem, dalších 100 typů pro obchodní partnery. Největší odbytiště je v Turecku, Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech.

ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské hráče v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací. Firma zaměstnává více než 240 zaměstnanců a má sedm zahraničních poboček. V roce 2013 dosáhl obrat společnosti 375 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cz a www.inels.cz.