TP-LINK navazuje spolupráci s vysokými školami při vzdělávání IT specialistů. Pilotní projekt odstartoval na ČZU v Praze

Česká republika, Praha – 11. 11. 2014 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, navázala spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, jež v rámci akreditovaných oborů Informační a řídící technika a Obchod a podnikání s technikou vzdělává řádově stovky budoucích odborníků v oblasti IT. Jejím cílem bude bezplatné poskytnutí několika desítek moderních síťových zařízení a sdílení know-how nutného pro efektivní výuku předmětů zaměřených na používání komunikačních technologií v IT. (TZ)

Studenti zároveň získají také možnost zaměření svých bakalářských a diplomových prací na perspektivní problematiku moderní síťové infrastruktury, přičemž TP-LINK jim v případě potřeby nabídne potřebné konzultace se zkušenými specialisty.

Ing. Zdeněk Votruba, vedoucí Laboratoře výpočetních aplikací na Technické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, při příležitosti předání moderních výukových materiálů uvedl: „Potřebovali jsme silného partnera, který by nám pomohl obohatit teoretickou část výuky o praktický rozměr. Věříme, že nově nastavená spolupráce povede k dalšímu zlepšení uplatnění našich absolventů v praxi.“

Příležitost navázat podobnou spolupráci mají v současnosti také další vzdělávací instituce, a to jak na úrovni vysokého, tak středního školství. „O projektech zaměřených na zvýšení kvality výuky komunikačních technologií v současnosti vyjednáváme také s dalšími vysokými školami. Pokud mají o tuto bezplatnou spolupráci zájem, mohou se nám tyto instituce samy přihlásit na e-mailu martin.rak@tp-link.com,“ uvedl Martin Rak, Channel sales manager pro ČR a SR ve společnosti TP-LINK.

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení s tržním podílem ve výši 41,45 % (Q3 – 2013) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-LINK je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103. Obě služby fungují v pracovních dnech od 9,00 do 17,00 hodin.