International CES 2015 pod útokem dronů a robotů

Veletrh International CES, první a největší technologická událost v roce 2015, chystá pro návštěvníky vedle záplavy nejrůznější designové výpočetní techniky, chytrých televizí a mobilních telefonů, také několik překvapení z oblasti robotiky a automatizace. Mezi nejzajímavější bezesporu patří otevření specializovaného tržiště s bezpilotními systémy a rozšířený pavilon výstavy robotů. (TZ)

Zcela nové tržiště pro bezpilotní systémy

Pořádající společnost CEA, chystá v rámci nadcházejícího ročníku CES otevřít nové tržiště s bezpilotními systémy. Zde bude představeno to nejlepší, co se z oblasti bezpilotních leteckých systémů (UAV) a pozemních samohybných strojů chystá v nadcházejícím roce na trh. Exhibice otevírá ve velkém stylu a výstavní plocha prvního ročníku tak zabere více jak 600 metrů čtverečních. Vystavovat se zde chystá přes 16 světových výrobců dronů (včetně značek jako Air-Dog, Squadrone, Trace, DJI, iRobot, Trace, Ecovacs, či Pelican Products) a samohybných systémů ovládaných jen pomocí vzdáleného monitoru a klávesnice.

Podle výzkumu, který CEA pro účely nadcházející výstavy zrealizovala, vzroste trh se spotřebitelskými drony v nadcházejícím roce o 55 % a přinese jejich výrobcům příjmy v hodnotě blížící se 130 milionům dolarů. V horizontu pěti let by již trh s drony měl mít více jak miliardovou hodnotu.

“Drony a samohybné systémy začínají rychle nacházet uplatnění ve všech sférách lidské činnosti, od monitoringu vzdušného prostoru, přes hlídání nemovitostí a sportovní využití až po asistenci při výzkumné činnosti a záchranářskou činnost až po odstraňování následků pohrom,“ komentovala Karen Chupka, senior vice presidentka CES. „Jsme nadšení, že můžeme představit tržiště s těmito systémy v rámci nadcházejícího veletrhu CES a stát se tak na vlastní oči svědky toho, jak unikátní nástroje mění způsob a bezpečnost lidské práce a zachycují náš svět,“ dodává ještě.

Podrobnosti k tématu můžete nalézt v originální tiskové zprávě: http://www.cesweb.org/News/Press-Releases/CES-Press-Release.aspx?NodeID=a8cf1815-ad54-4bfd-9e70-62d7e4a1868a

Roboti obsadí o 25 procent větší výstavní plochu

Drony a samohybné systémy ale nejsou jediným velkým lákadlem nadcházejícího CES, vedle lidských návštěvníků se totiž na veletrh chystá také armáda robotických přístrojů. K vidění bude obrovská škála přístrojů, které sahají od zábavných systémů až po praktické pomocníky v čele s úklidovými roboty. Výstavní plocha určená pro robotiku se proto na CES 2015 zvětší o 25 procent oproti letošnímu roku, což svědčí o tom, že se revoluční způsob naší komunikace se světem díky těmto přístrojům pomalu stává součástí našich každodenních životů.

Své roboty se na CES chystá vystavovat více než 18 společností, které v této oblasti pravidelně přinášejí největší porci technologických inovací. Mezi ty bude pro nadcházející rok patřit například propojení s cloudovými službami, ovládání pomocí mobilních tabletů a mobilních telefonů či pokročilá interakce robotů prostředím. Výstava robotiky se představí na ploše více jak 750 metrů čtverečních.

“Roboti mění způsob, jakým se uživatelé učí, udržují své nemovitosti, hlídají si zdraví, ale také provozují svůj byznys. Tito nedocenitelní pomocníci totiž bez odmlouvání dělají to, co lidé tak jednoduše dělat nemohou, nebo zkrátka a jednoduše dělat nechtějí,“ dodává Karen.

Podrobnosti k tématu naleznete opět v originální tiskové zprávě: http://www.cesweb.org/News/Press-Releases/CES-Press-Release.aspx?NodeID=62713b0b-6742-469b-935e-926629a11413

Poznámka pro editory: Oficiální název celého mezinárodního veletrhu je „International CES”, při opakovaných zmínkách je možné použít zkrácenou formu „CES“.

O mezinárodním veletrhu CES:

Mezinárodní veletrh International CES je místem setkávání společností z celého světa, které jsou úspěšné v oblasti spotřebních technologií. Již více než 40 let slouží jako zkušební prostor pro inovátory a průlomové technologie jako celosvětové pódium, na němž se inovace nové generace představují před uvedením na trh. Veletrh CES je největší událostí svého druhu, kdy je možné inovace vidět ve skutečném provedení, a zahrnuje veškeré oblasti spotřebního průmyslu. Vzhledem ke skutečnosti, že jej vlastní a pořádá Asociace spotřební elektroniky (Consumer Electronics Association – CEA) jako asociace pro technologické trhy, která představuje trh spotřební elektroniky s hodnotou 203 miliard USD, přitahuje přední světové společnosti v těchto odvětvích a průkopnické novátory na fórum, které se věnuje nejaktuálnějším otázkám tohoto oboru. Sledujte novinky o veletrhu CES na www.CESweb.org a sociálních sítích:

CHYSTANÉ AKCE

CES Unveiled Las Vegas, 4. ledna 2015, Las Vegas, NV

2015 International CES,  6-9. ledna 2015, Las Vegas, NV