PC Security Labs: Kaspersky Internet Security for Android je nejúčinnější

Řešení Kaspersky Internet Security for Android zvítězilo v testech produktů pro zařízení s Androidem čínských laboratoří PC Security Labs. Dle výsledků testů z letošního listopadu zachytilo bezpečnostní řešení od Kaspersky Lab 99,959 % hrozeb a neoznačilo jako hrozbu žádný neškodný vzorek. (TZ)

Testování proběhlo na mobilních zařízeních s Androidem (verze 4.x). Vzorky malwaru a legitimních aplikací byly zapsány na SD kartu přístroje a poté byl nainstalován bezpečnostní produkt a aktualizován na nejnovější verzi. Testující na zařízení poté spustili bezpečnostní sken, pokud byl k dispozici, nebo ručně nainstalovali vzorové aplikace v případě, že produkt nabízel jen automatické skenování. Během testování byla zaznamenána všechna správná i falešná odhalení.

PC Security Labs testovaly celkem 13 produktů. Kaspersky Internet Security for Android detekoval 2 434 škodlivých vzorků z 2 435 a nezablokoval instalaci žádné neškodné aplikace. Druhý nejlepší výsledek odhalil jen 2 422 škodlivých aplikací (o 12 méně) a dvě legitimní označil za škodlivé (tzv. false positive).

Množství i síla hrozeb zacílených na zařízení s Androidem v poslední době rostou. Podle analýzy mobilních kybernetických hrozeb od Kaspersky Lab a Interpolu za 12 měsíců čelili jeho uživatelé více než 3 400 000 hrozeb, 59 % z nich usilovalo o krádež peněz.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již více než 17 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení velkým podnikům, malým a středním firmám i domácím uživatelům. Aktuálně společnost registrovaná ve Velké Británii působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

* Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2013“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide Endpoint Security 2014-2018 Forecast and 2013 Vendor Shares (IDC #250210, August 2014)“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2013.