Monitor Philips s technologií Adobe RGB zajistí profesionálům stálost barev

Praha, 15. ledna 2015 – Společnost MMD – Monitors & Displays Czech Republic uvedla na trh nový 27palcový IPS-AHVA monitor, který je již z výroby předem kalibrován na maximální pokrytí Adobe RGB barevného prostoru. Díky širokému barevnému gamutu Adobe RGB dokáže monitor reprodukovat s téměř dokonalou přesností více než jednu miliardu barev, a tak zaručit profesionálům, že barvy na monitoru jsou v souladu s průmyslovými standardy v průběhu celého výrobního procesu. (TZ)

V grafickém designu, geofyzikálním výzkumu, digitální tiskové přípravě ani postprodukci není prostor pro monitory, které zobrazují barvy různorodě. Naopak, právě jednotnost a přesnost musí být jejich klíčovými vlastnostmi. „Mít barevný standard je totéž jako hovořit stejným jazykem,“ říká Martin Hempl, country manager pro Českou republiku a Slovensko. „Profesionálové potřebují jistotu, že jejich monitory hovoří stejným barevným jazykem jako jejich tiskárny a další zařízení ve výrobním procesu. Nový LCD monitor Philips 272P4APJKHB pokaždé zobrazuje barvy s neomylnou přesností.“

PerfectKolor – barevný standard, na který se můžete spolehnout

Monitor 272P4APJKHB je přednastaven tak, aby zobrazoval barvy precizně, podporuje 99% Adobe RGB a 100% sRGB barevného prostoru a odbourává tím nutnost srovnávat barvy napříč různými zařízeními. Navíc, se šestiosovým laděním nabízí PerfectKolor možnost jemného vyladění, takže monitor bude vždy skvěle seřízen přesně podle požadavků.

10bitové barvy

Nový monitor používá 10bitovou hloubku barev, a může jich tak zároveň zobrazit více než jednu miliardu včetně odstínů, které jsou lidskému oku nerozlišitelné. Výsledné obrázky jsou plynulé a přirozené bez stínů a barevných přechodů.

SmartUniformity

Kolísání jasu a barev na různých místech obrazovky je běžným jevem. Díky technologii SmartUniformity dochází k automatickému vyrovnání těchto rozdílů, což přináší průměrný jednotný jas přesahující 95 % – velmi důležité pro aplikace citlivé na konzistenci barev, jako jsou fotografie nebo zobrazování vědeckých materiálů.

Technologie Flicker-Free

Někdy mohou uživatelé pozorovat nepříjemné blikání obrazu, které může zejména při práci s detaily způsobovat únavu očí. Technologie Flicker-Free od Philipsu je inovativním řešením, které reguluje jas, redukuje výskyt blikání na minimum a zajišťuje tak pohodlnější zážitek ze sledování.

Nový IPS-AHVA monitor je však ideální i na každodenní práci v kanceláři. Je vybaven zabudovanou webkamerou, reproduktory, rozlišení jeho krystalově čistého obrazu Quad HD je 2560×1440 nebo 2560×1080 pixelů, má extra široké pozorovací úhly pro ostrý obraz z jakékoli perspektivy a možnosti naklonění a natočení základny SmartErgoBase s funkcí pivot. Díky funkci MultiView lze monitor připojit k více zařízením současně a sledovat například obsah z notebooku na jedné části obrazovky a data z fotoaparátu na druhé.

Nový Philips Brilliance 272P4APJKHB je již na českém trhu dostupný za 21 900 Kč včetně DPH.

Technické parametry monitoru Philips Brilliance 272P4APJKHB:

Typ LCD panelu, velikost IPS-AHVA LCD, 27 palců / 68,6 cm
Podsvícení W-LED
Optimální rozlišení 2560 x 1440 @ 60 Hz
Pozorovací úhly 178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10
Jas 350 cd/m²
Barvy 1,07 mld.
Gamut Adobe RGB 99%
Konektivita
  • USB: USB 3.0 x 3
  • Vstup signálu: DVI-Dual Link (digital, HDCP), DisplayPort, HDMI x 2
  • Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
  • Audio (In/Out): PC audio-in, sluchátka out
Stojan Výšková nastavitelnost: 150 mm

Pivot: 90°

Natočení: -65/65°

Náklon: -5/20°

Udržitelnost
  • Životní prostředí a energie: EPEAT Gold, PowerSensor, EnergyStar 6.0, RoHS, TCO edge
  • Recyklovatelný obalový materiál: 100 %
  • Recyklovatelný plast: 65 %
  • Neobsahuje rtuť ani olovo
Standardy Regulační opatření: BSMI, CE Mark, cETLus, FCC Class B, GOST, SASO, SEMKO, TCO 6.0, TUV Ergo, TUV/GS, WEEE

 

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100% vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na trhy střední a východní Evropy. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je AT Computers, SWS, 100MEGA distribution a ABC Data. Na Slovensku pak LCD monitory distribuuje prostřednictvím společnosti eD system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p.com.