PlayStation Network jako prémiová značka ve službách zábavy

Praha,  29. ledna 2015 – Společnosti Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) a Sony Network Entertainment International LLC. (SNEI) oznámily, že se PlayStation™ Network (PSNSM) stane prémiovou značkou pro zábavní služby zastřešující hry, televizi, video i hudbu. Digitální hudební a video služby „Video Unlimited“ a „Music Unlimited“, které jsou momentálně nabízeny prostřednictvím sítě Sony Entertainment Network (SEN™), se stanou součástí sítě PlayStation Network a budou přejmenovány na PlayStation™ Video (PS Video) a PlayStation™ Music (PS Music). (TZ)

Nabídky síťových služeb za poslední roky zaznamenaly rapidní vzestup, přičemž v prosinci 2014 počet aktivních uživatelů služeb PlayStation Network a SEN překročil 64 milionů. PlayStation Network byla odjakživa synonymem nejlepších herních zážitků, ale zároveň se postupně stala i prvotřídní značkou v oblasti digitální zábavy. Díky sloučení těchto síťových služeb pod jednu střechu budou moci SCE a SNEI i nadále rozvíjet své silné stránky a navázat na úspěch, který si vysloužily jako služby zaručující tu nejlepší digitální zábavu a zároveň přinášet bezkonkurenční herní a zábavné zážitky včetně filmů, televize a hudby.

“Jsme nesmírně nadšeni, že pod střechou značky PlayStation můžeme hráčům nabídnout široké spektrum skvělých síťových služeb, včetně her, televize, videa a hudby,” řekl Andrew House, president a CEO skupiny Sony Computer Entertainment Inc. a vedoucí skupiny zodpovědné za Network Entertainment Business. “Velmi nás těší, že svým zákazníkům přineseme ještě působivější zážitky, velkou rozmanitost a bezkonkurenční kvalitu služeb spojených s digitální zábavou i skvělý obsah.”

PlayStation Network bude jako sjednocená platforma i nadále pokračovat v přinášení skvělých her dostupných v obchodě PlayStation®Store (PS Store), herních služeb, jako například PlayStation®Plus (PS Plus), PlayStation™ Now (PS Now), zábavních služeb, včetně PlayStation™ Vue (PS Vue), služby, která hráčům zpřístupní televizi, PS Video a PS Music.

Přehled jednotlivých služeb PlayStation Network:

 

  • PlayStation®Store (PS Store)

 

Od svého spuštění v roce 2006 PS Store umožňuje hráčům kdekoli a kdykoli objevovat a stahovat digitální hry a videa na různých zařízeních, včetně platforem jako PlayStation®4 (PS4™), PlayStation®3 (PS3™) a PlayStation®Vita (PS Vita). Společnosti SCE a SNEI budou i nadále nabízet obchod PS Store jako to nejlepší místo, kde si hráči mohou zakoupit vzrušující hry, jejichž hraní si mohou okamžitě vychutnat na svých platformách PlayStation.

 

  • PlayStation®Plus (PS Plus)

 

PS Plus nabízí svým členům exkluzivní funkce a hry, jako např. sbírku „Instant Game Collection“, která hráčům zpřístupňuje plné verze populárních her bez časového omezení či zbytečných poplatků navíc, a funkci „Online Multiplayer,“ která vlastníkům PS4 umožňuje hrát a poměřovat si své schopnosti s ostatními hráči online. Ke 2. lednu 2015 využilo výhod členství a skvělých funkcí 10,9 milionu uživatelů. PS Plus byla od vydání PS4 rozšířena o spoustu lákavých novinek a uživatelům PlayStation bude i nadále přinášet bohatou nadílku vzrušujících her a služeb.

PlayStation™Video (PS Video)

Služba poskytující video na vyžádání a transakční služba „Video Unlimited“ bude přejmenována na PS Video, přičemž bude uživatelům v 11 zemích a regionech i nadále nabízet 200 000 filmů a televizních pořadů na platformách PlayStation a zařízeních Sony a počítačích. Díky službě PS Video si budou moci uživatelé ve zlomku sekundy koupit nebo vypůjčit nejen exempláře z bohaté nabídky, ale i nejaktuálnější filmové novinky nebo televizní pořady, včetně exkluzivního obsahu dostupného pouze na PlayStation, přičemž tak budou moci učinit kdekoliv a kdykoliv na různých kompatibilních zařízeních.

 

  • PlayStation™Music (PS Music)*1

 

PS Music bude představovat to nejlepší místo pro poslech hudby. Společnosti SCE a SNEI uzavřely globální strategické partnerství se společností Spotify, aby služba PlayStation Network mohla trvale poskytovat prvotřídní zážitky z poslechu digitální hudby. Spotify bude na PS Music nově k dispozici ve 41 zemích a regionech již letos na jaře*2. Streamovací hudební služba „Music Unlimited“ skončí své působení ve všech 19 zemích dne 29. března 2015.

 

  • PlayStation™Now (PS Now)

 

Streamovací služba PS Now umožňuje hráčům v USA a Kanadě díky cloudové technologii okamžitý přístup k bohaté nabídce PS3 her na různých zařízeních s aktivovaným síťovým připojením. V současnosti je služba dostupná na platformách PlayStation, včetně PS4, PS3, PS Vita, na televizorech Sony, Blu-ray přehrávačích a vybraných televizorech Samsung Smart.

 

  • PlayStation™Vue (PS Vue)

 

PS Vue, jejíž uvedení bylo poprvé oznámeno v listopadu 2014, je průlomovou televizní službou fungující na principu cloudu, která nově definuje televizní zážitky. Beta verze byla dosud zpřístupněna vybraným vlastníkům PS4 a PS3 v New Yorku, Chicagu and Philadelphii a na trh bude uvedena v průběhu prvního čtvrtletí 2015. PS Vue v sobě spojuje průlomovou cloudovou technologii, zabezpečující snadnou dostupnost úchvatného televizního obsahu na vyžádání, s výkonným uživatelským rozhraním vyznačujícím se jednoduchostí a širokými možnostmi personalizace.

Názvy a loga na zařízeních podporujících PlayStation Network budou změněny během postupného přechodu, který bude zahájen již během tohoto února.

Díky inovativním síťovým službám a obchodním partnerstvím se společnosti SCE a SNEI postarají o neustálý příliv skvělých služeb a zážitků a podpoří další rozvoj platformy PlayStation.

###

*1 O dostupnosti služby PS Music v Japonsku se ještě nerozhodlo. Více detailů se dozvíte, až to bude aktuální.

*2 Více informací naleznete ve společné tiskové zprávě společnosti SNEI a Spotify, která vychází současně s touto tiskovou zprávou.