Praha, 29. ledna 2015 – Společnosti Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) a Sony Network Entertainment International LLC. (SNEI) oznámily, že se PlayStation™ Network (PSNSM) stane prémiovou značkou pro zábavní služby zastřešující hry, televizi, video i hudbu. Digitální hudební a video služby „Video Unlimited“ a „Music Unlimited“, které jsou momentálně nabízeny prostřednictvím sítě Sony Entertainment Network (SEN™), se stanou součástí sítě PlayStation Network a budou přejmenovány na PlayStation™ Video (PS Video) a PlayStation™ Music (PS Music). (TZ)

Praha, 29. ledna 2015 – Společnost Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení a bezpečnostních kamer do auta a pro outdoor, oznámila dostupnost nových mapových podkladů pro navigace Mio řady Spirit a Combo. Nové mapy zachycují změny silniční sítě ke konci roku 2014 a jsou dostupné přes aplikaci pro správu navigace MioMore Desktop. (TZ)

Fotografie navigací Combo naleznete zde: http://bit.ly/1oXviGu a Spirit zde http://bit.ly/1rENhjb, http://bit.ly/1wE3qVY .

Navigace Mio Sprit a Mio Combo jsou již standardně nabízeny s doživotní aktualizací mapových podkladů nazvanou Lifetime Update. Díky tomu jsou k dispozici nejaktuálnější mapy po dobu životnosti navigace Mio, a to celkem 4krát ročně. Součástí balení každé navigace je aplikace MioMore Desktop, která zajišťuje správu mapových podkladů, pronájem map na omezenou dobu a instalaci rozšířených funkcí. Po spuštění aplikace a připojení navigace dojde k automatické kontrole stávajících map a nabídne nové mapy ke stažení a instalaci.

Pro navigace prodávané na českém a slovenském trhu jsou k dispozici především aktualizace všech evropských zemí, mezi které patří: Andorra, Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Velká Británie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Malta, Monako, Norsko, Nizozemsko, Portugalsko, San Marino, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko, Turecko, Řecko, Lotyšsko, Litva, Chorvatsko, Estonsko, Slovinsko a MRE: Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Rumunsko, Srbsko, a Ukrajina.

Aktualizace map

V každé aktualizaci mapových podkladů dochází k úpravám silnic a souvisejících informací jako jsou jména ulic, čísla domů, propustnost, informace o jízdních pruzích, dopravním značení, omezení rychlosti, směru průjezdu, možnosti odbočení a případné uzavírky.  Množství aktualizovaných změn je pak individuální pro každou zemi. Například v Bulharsku bylo aktualizováno cca 12 000 km silnic, ve Francii 28 900 km silnic a přidány 2 trasy přes trajekty a v Holandsku bylo ve spolupráci s jejich poštou porovnáno 23 960 domovních čísel. Došlo také k aktualizaci silnic v horských průsmycích v celé Evropě. V České republice i na Slovensku pak byly provedeny standardní úpravy geometrie silnic, názvů, domovních čísel a rychlostních limitů, a to u celé silniční sítě.

Cena a dostupnost

Nové mapy jsou k dispozici zdarma pro všechny navigace Mio Spirit a Mio Combo, které mají doživotní aktualizaci.

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, http://eu.mio.com/cs_cz .

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1700 lidí a své produkty prodává ve více jak 58 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS
v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, kamery pro auta, motocykly a outdoor aktivity byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.