SAS boduje ve srovnávacím hodnocení analytiků

Praha (3. 2. 2015) – Společnost SAS, celosvětový leader v oblasti Business Analytics, získala ocenění analytiků prestižních konzultačních společností a renomovaných agentur IDC a Forrester. Ti vyzdvihli řešení společnosti SAS pro pokročilé analýzy dat a pro agilní byznys inteligenci. SAS je kromě své dominantní pozice také v pětce nejrychleji rostoucích dodavatelů řešení pro pokročilou a prediktivní analytiku. (TZ)

Ve studii IDC, věnované řešením pro pokročilou a prediktivní analytiku (Worldwide Advanced and Predictive Analytics Software 2014–2018 Forecast and 2013 Vendor Shares report), potvrdil SAS vedoucí pozici z minulých let. SAS loni v tomto odvětví dosáhl 35,4 % celosvětového podílu na trhu, což je více než dvojnásobek v porovnání s nejbližším konkurentem. Přes své dominantní postavení se společnosti SAS podařilo umístit se mezi pěti nejrychleji rostoucími dodavateli řešení pro pokročilou a prediktivní analytiku.

Další renomovaná poradenská agentura Forrester vyhodnotila společnost SAS jako lídra v oblasti agilních platforem pro byznys inteligenci. Analytici Forresteru porovnali
16 dodavatelů, přičemž hodnocené produkty společnosti SAS (Visual Analytics, Enterprise BI Server a SAS Office Analytics) dostaly nejvyšší skóre za funkce, které technologičtí odborníci potřebují, aby zpřístupnili možnosti analytiky a byznys inteligence koncovým uživatelům. Analytici vyzdvihli společnost SAS za to, že uživatelům umožňuje integrovat data v rámci BI nástrojů. „Tradiční silnou stránkou společnosti SAS je, že zákazníci mohou získat vše, co pro byznys inteligenci potřebují, od jednoho dodavatele,“ zaznělo v reportu analytiků Forresteru.

„Skvělého umístění v žebříčku Business Intelligence si velmi vážíme. Potvrzuje unikátnost
a revolučnost našich řešení, především pak nového řešení Visual Analytics, které si získává stále větší oblibu nejen v zahraničí, ale také u českých firem,“ uvedl Zdeněk Honek, generální ředitel společnosti SAS Institute ČR. V současné chvíli používají řešení SAS Visual Analytics, které umožňuje díky jednoduchému a intuitivním ovládání prezentaci dat i netechnickým koncovým uživatelům, například instituce státní správy (Ministerstvo zemědělství), bankovnictví, telekomunikace, retailu a zdravotnictví.

O společnosti SAS

Společnost SAS Institute je celosvětovým předním dodavatelem řešení a služeb pro Business Analytics, Business Intelligence a Big Data. Jedná se o největší soukromě vlastněnou softwarovou společnost na světě, její stabilita a síla jsou podloženy trvalým nárůstem výnosů od založení v roce 1976, tedy po dobu více než 35 let. Přes 20 % z obratu společnosti investuje SAS každoročně do výzkumu a vývoje produktů. Výsledkem jsou moderní a inovativní řešení, která pomáhají celosvětově více jak 60 000 společnostem zlepšit výkon a vytvářet větší hodnotu díky realizaci lepších a rychlejších rozhodnutí. SAS dává zákazníkům THE POWER TO KNOW ®. V České

republice vstoupila společnost SAS na trh v roce 1999. SAS Institute se sídlem v Praze zaměstnává 50 lidí a pracuje pro více než 70 zákazníků, především z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, služeb a veřejné správy. Mezi klienty patří například T-Mobile, Telefonica O2, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank a řada dalších.

Více o společnosti na http://www.sas.com/offices/europe/czech/.