Skupina Softec loni zažila úspěšný rok – zvýšila konsolidované tržby o 4 % na více než 16 milionů EUR. Letos plánuje růst o více než 10 %.

Bratislava/Praha, 3. února 2015 – Přední konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila předběžné hospodářské výsledky za rok 2014. Své tržby zvýšila na 16,03 milionu EUR, což je nárůst o téměř 4 % ve srovnání s předchozím rokem. Za úspěchem stojí především nové projekty v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví. (TZ)

Skupina, kterou tvoří společnosti Softec, Centaur a Softec CZ, si i vloni udržela postavení významného dodavatele informačních systémů pro finanční instituce, telekomunikace a veřejnou správu. Zároveň s růstem obratu se podařilo zvýšit i efektivitu práce, která, měřeno meziročním růstem přidané hodnoty na zaměstnance, vzrostla o 12 %. Letos plánuje ve svém portfoliu dále zvyšovat podíl byznys integrace a konzultačních služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Softec, který v současné době působí v 10 zemích Evropy, má svá pracoviště ve čtyřech městech: Praze, Bratislavě, Žilině a Prievidzi, kde zaměstnává téměř 250 lidí. Také v roce 2014 pokračoval v důrazu na rozvoj vlastních výkonů. V žebříčcích týdeníku Trend se pravidelně umísťuje na předních místech: aktuálně drží například 4. místo mezi softwarovými domy na Slovensku, i mezi dodavateli IT pro soukromý finanční sektor, respektive 12. místo podle obratu mezi slovenskými dodavateli IT služeb.

Vedle úspěchů v ekonomických ukazatelích Softec loni bodoval i na poli inovací. Jeho tabletová aplikace MAX určená pro přímou podporu prodeje finančních produktů získala ocenění Nejlepší mobilní řešení na Slovensku. Rozhodla o tom společnost Microsoft, která již osm let vyhlašuje z řad svých partnerů vítěze tzv. Microsoft Industry Awards.

Aleš Mičovský, výkonný ředitel skupiny Softec: „Těší mě, že jsme vedle optimalizace našeho fungování dokázali potvrdit orientaci na zákazníka, kvalitu našich dodávek a inovativnost při tvorbě nových produktů. Růstem efektivity jsme si zajistili nutný předpoklad pro další vývoj skupiny. V roce 2015 plánujeme překročit 10% růst, přičemž chceme zvýšit i podíl konzultačních služeb pro naše zákazníky.“

KONEC

O společnosti Softec

Softec je významnou konzultačně-softwarovou společností, která poskytuje své služby kromě Česka a Slovenska v dalších osmi zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi její klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, státní správy a telekomunikací. V roce 2012 se stala na Slovensku IT firmou roku. O dva roky později její tabletová aplikace MAX pro přímou podporu prodeje získala ocenění nejlepší mobilní řešení v soutěži Microsoft Industry Awards. V současné době má v Česku a na Slovensku celkem 245 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.