Samsung potvrzuje novými SUHD TV, Smart TV s operačním systémem Tizen a špičkovými audio produkty své prvenství na evropském trhu

Praha, 5. února 2015 – Samsung Electronics Co., Ltd., jednička na poli domácí zábavy v posledních 9 letech, dnes na evropském fóru v Monaku představil širokou řadu televizorů SUHD pro letošní rok. Nové televizory přinášejí prémiový UHD obsah a posouvají divácký zážitek opět na vyšší úroveň. (TZ)

Samsung v Monaku rovněž představil své rozsáhlé portfolio audio produktů, včetně nového Omni-Directional 360 Ambient Audio a nových prohnutých soundbarů, které se vyznačují křišťálově čistým zvukem a designem skvěle doplňujícím vzhled prohnutých televizorů.

„Naším posláním je udržovat tradici a ducha značky Samsung ve smyslu neustálého posouvání hranic domácí zábavy vstříc novým možnostem,” řekl HS Kim, prezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Bez ohledu na zdroj obsahu přináší Samsung nejlepší obraz a televizory SUHD jen potvrzují naše odhodlání přinášet svým zákazníkům výjimečné zážitky přímo do jejich domovů.“

Samsung Premium „S“ TV: Nová SUHD TV

Společnost Samsung označuje písmenem „S“ své prémiové, vlajkové produkty, které v oblasti technologií představují skutečný krok vpřed. Nově také označila písmenem „S“ novou řadu SUHD televizorů. Tyto modely jsou navrženy tak, aby nenechaly nikoho chladným, ať už se jedná o kvalitu obrazu, interakci či stylový design.

Televizory Samsung SUHD demonstrují převratný pokrok v oblasti kontrastu, jasu, reprodukci barev a celkové vynikající kvalitě obrazu. Vše je možné díky využití patentované ekologické nanokrystalové technologie a inteligentního SUHD enginu pro upscaling obrazu, jež napomáhá výraznému zlepšení obrazové kvality.

Nanokrystalové polovodiče televizoru SUHD přenáší různé barvy světla v závislosti na jejich velikosti a výsledkem je produkce nejčistších barev s nejvyšší světelnou účinností, která je nyní na trhu dostupná. Tato technologie zprostředkuje širokou paletu nejpřesnějších barev a divákům poskytuje 64krát více barev než konvenční televizory. Funkce pro remasterování obsahu v Samsung SUHD televizorech automaticky analyzuje jasnost obrazu, aby se předešlo dodatečné spotřebě energie při vytváření přesných kontrastů. Výsledný obraz nabízí mnohem tmavší místa, zatímco světlé části obrazu jsou 2,5 krát jasnější, než na konvenčních televizorech.

Díky spolupráci s významným hollywoodským studiem 20th Century Fox má Samsung optimalizovaný obsah, který splňuje prémiové standardy kvality SUHD. Toto partnerství umožňuje poskytnout svým zákazníkům bezkonkurenční nabídku filmů v UHD rozlišení. Samsung rovněž spolupracuje s Fox Innovation Lab na remastrování několika vybraných scén z filmu Pí a jeho život od režiséra Anga Lee, speciálně pro SUHD televizi. Kromě toho televizory SUHD využívají ekologicky šetrnou technologii, která jim zajišťuje prvotřídní úspornost a spolehlivost.

Společnost Samsung rovněž spolupracuje s lídry v oboru za účelem podpory bezpečného a stabilního rozvoje komplexního UHD ekosystému. Proto Samsung založil tzv. UHD alianci – koalici společností, jenž se spojily za účelem neustálého zvyšování úrovně video zábavy. Nové televizory budou splňovat nové standardy, které podpoří inovaci v oblasti video technologií včetně 4K a vyšších rozlišení, vysoké dynamické škály, širšího barevného gamutu a pohlcujícího 3D audio.

Samsung nabídne tři nové řady televizorů SUHD – JS9500, JS9000 a JS8500 – ve velikostech obrazovek od 48 do 88 palců. Zákazníci si tak mohou pořídit nejen nejlepší možný obraz, ale také televizor, který se nejlépe hodí do jejich domova.

Sofistikovaný a zdokonalený prohnutý design

Když Samsung v roce 2013 poprvé představil prohnuté televizory, dramaticky tím obohatil divácký zážitek i celou sféru domácí zábavy. Inspirace myšlenkami současného umění a architektury vnesla do designu televizorů moderní a minimalistické prvky.

Televizor Samsung SUHD TV JS9500 působí díky elegantnímu rámu na zdi jako umělecké dílo. Model SUHD TV JS9000 vypadá dokonale z každého úhlu pohledu. Měkce texturovaná zadní část televizoru působí stylově a dotváří jeho elegantní vzhled.

S nárůstem poptávky spotřebitelů po prohnutých televizorech bude Samsung pokračovat v rozšíření portfolia těchto produktů, aby uspokojil potřeby a zájmy uživatelů.

Nové Smart TV mění představy o zábavě

Novinkou v roce 2015 je operační systém Tizen, kterým budou vybaveny všechny SMART televizory Samsung včetně SUHD TV. Otevřená platforma Tizen podporuje webový standard pro vývoj TV aplikací. Tizen platforma dokáže nabídnout nejen velké množství nových funkcí, ale také umožňuje snadný přístup k obsahu a ještě více integrované zábavy a zážitků. Také výběr obsahu je nejširší v historii.

  • Nové uživatelské rozhraní Samsung Smart Hub je jako stvořené pro hru. Celé rozhraní je zobrazeno na jediné obrazovce, nabízí uživatelům přednostně jimi nejvíce využívaný obsah a doporučuje nový na základě jejich preferencí.
  • Funkce Quick Connect automaticky rozpozná chytré telefony spárované prostřednictvím technologie BLE (Bluetooth Low Energy). Uživatelé mohou sledovat videa z telefonu na SMART TV pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Zároveň mohou na svém telefonu sledovat televizní pořady bez jakékoli dodatečné aplikace nebo složitého nastavování.
  • Samsung Smart TV také svým majitelům zpříjemňuje vstávání díky funkci Briefing on TV. Samsung Smart TV spustí buzení, díky synchronizaci s chytrými mobilními zařízeními se zapne a na své velké obrazovce zobrazí důležité informace: čas, počasí a denní rozvrh.
  • Samsung Smart televizory nabízí rovněž širokou škálu her – od klasických až po pokročilé možnosti zábavy. Novinkou v nabídce Samsung je prostřednictvím Playcast možnost zahrát si na televizorech hry bez využití herní konzole.
  • Díky spolupráci s řadou partnerů nabízí platforma Samsung založena na operačním systému Tizen mnohem více obsahu.
  • Všechny televizory Samsung jsou na nejlepší cestě k tomu, aby se od roku 2017 staly součástí ekosystému zařízení s Internetem věcí. Kompatibilita systému Tizen s ostatními zařízeními umožní televizorům stát se ovládacím centrem chytré domácnosti.

Samsung všesměrné 360 Audio– nová éra prémiového zvuku

Audio systém WAM7500/6500 (Ambient Audio) byl vyvíjen ve špičkových audio laboratořích  ve Valencii v Kalifornii. Reproduktory jsou vyrobeny z prémiových materiálů a jejich styl bude ladit s jakýmkoli interiérem. Představuje nový koncept reprodukce zvuku. Nezáleží na tom, jak daleko či blízko reproduktorů se posluchači pohybují, všichni jsou pohlceni stejně plnohodnotným zvukem.  Na rozdíl od konvenčních reproduktorů, které reprodukují zvuk jedním směrem, nový koncept WAM7500/6500 naplní zvukem celou místnost.

Tento převratný způsob zvukového přenosu zajišťuje technologie reproduktoru ‘Ring Radiator’, s jejímž využitím se zvuk šíří prostorově ( 360°) s dokonalým vyvážením výšek i basů.

Prohnutý design soundbaru posluchače obklopí

Samsung představuje prohnutý soundbar v elegantním a čistém designu. Soundbary optimálně doplňují prohnuté televizory různých velikostí od 48 po 78 palců a přinášejí prémiové audio řešení pro domácí zábavu, které je možné připevnit přímo na televizor.

Nově představená řada 8500 také nabídne vynikající 9.1 kanálový zvuk díky středovému reproduktoru, a dalším postranním (celkově jich je v soundbaru 9), včetně dvou umístěných na koncích soundbaru. Úžasný divácký zážitek bude umocněn dokonalým poslechem pohlcujícího zvuku.

Soundbar zprostředkuje hlubší basy než konvenční audio zařízení díky využití vlastního patentovaného reproduktoru Multi-Air Gap v subwooferu. Uživatelé mohou přehrávat hudbu z mobilních zařízení pomocí Bluetooth, streamovat hudbu díky funkci Multiroom  a k dispozici mají rovněž bezdrátové připojení k televizoru  –  TV SoundConnect.

*Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů a polovodičů. Vedeme také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, našich iniciativ Digital Health a Smart Home. Zaměstnáváme 307 000 lidí v 84 zemích. Chcete-li zjistit více, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com a náš oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.