Společnost ABB ČR v roce 2014 opět zaznamenala nárůst tržeb

Praha, 5. února 2015 – Společnost ABB Česká republika dnes oznámila své konsolidované finanční výsledky za rok 2014, v nichž vykázala tržby ve výši 13,5 miliard Kč. Rok 2014 byl pro ABB ČR ve znamení pokračujících investic do nových výrobních závodů, výzkumu a vývoje i rozvoje zaměstnanců, které posílily pozici společnosti na českém trhu technologií pro energetiku a automatizaci. Společnost rovněž získala řadu domácích i zahraničních ocenění. (TZ)

„Velmi mě těší celosvětové úspěchy ABB Group, které se projevují jak v obchodní činnosti, tak nabývají podoby světových ocenění, která ABB získalo za své aktivity v oblasti inovací, energetické efektivnosti a obnovitelné energie. Například agentura Thomson Reuters už potřetí zařadila ABB Group mezi 100 nejlepších světových inovátorů a podle Dow-Jones indexu udržitelnosti je ABB Group již šestým rokem jednou z nejlepších společností na světě. ABB zaujímá i významné postavení z hlediska etiky. V loňském roce zařadil nezávislý institut Ethisphere ABB Group na seznam nejetičtějších společností světa,” vypočítává Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika, a dodává: „Jsem hrdý na to, že se ABB Česká republika na těchto úspěších rovněž podílela. Za loňský rok jsme v České republice vykázali 13,5 miliard Kč tržeb, což znamená 5% nárůst ve srovnání s rokem 2013. V současné době máme v České republice již sedm výrobních závodů, čtyři R&D centra a patříme mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele v ČR. V loňském roce jsme představili i řadu produktových novinek, patří mezi ně nový koncept vysokonapěťového rozváděče Unigear Digital, který vyvinul tým českých odborníků v našem brněnském technologickém centru. Dále bych rád zmínil novou designovou řadu vypínačů a zásuvek Levit®, která vzešla z rukou známého mladého designéra Jana Čapka.“

Investice do výrobních, inženýrských a technologických center jsou pro společnost ABB dlouhodobou prioritou. V roce 2014 společnost otevřela v Brně nový výrobní závod na součásti pro velmi vysoké napětí, který je součástí globální sítě závodů ABB, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče. Globální operační centrum ABB pro procesní automatizaci ve střední Evropě přesunulo své sídlo do nových prostor v centru Ostravy, které lépe odráží významnost této dvanáct let fungující jednotky na českém trhu. Vloni na podzim pak otevřelo ABB ve Vestci u Prahy Evropský showroom pro svařování a dělení materiálu. Investice do jeho realizace dosáhly několika desítek milionů korun. V Trutnově ABB zahájilo v loňském roce výstavbu nového závodu na výrobu automatizačních systémů pro rozvodny. Stavba tohoto nového závodu představuje významnou investici na českém trhu, která podstatnou měrou přispěje k rozvoji místní ekonomiky a vzdělání.

ABB je uznávaným průkopníkem nových technologií a i v této oblasti se společnosti loni velmi dařilo. Na poli obnovitelných zdrojů, ekologické dopravy a energetické efektivnosti se ABB Group stalo partnerem projektu Solar Impulse, jehož cílem je realizace historicky prvního obletu zeměkoule v letounu poháněném pouze sluneční energií. V září na Summitu OSN o změně klimatu ABB Group oznámilo, že se připojuje k iniciativě Udržitelná energie pro každého (SE4ALL) a poskytne své odborné znalosti a zkušenosti týkající se energeticky efektivních motorů a transformátorů. Vládám států tím pomůže při zavádění strategií pro zvýšení úspor energie.

ABB (www.abb.com) je předním světovým dodavatelem technologií pro energetiku a automatizaci. Umožňuje zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. ABB Group má kolem 145 000 zaměstnanců v téměř 100 zemích světa. V České republice působí v osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 400 lidí.