VMware vSphere 6 – základ pro hybridní cloud

Praha/San Francisco, 5. února 2015 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) představila VMware vSphere 6, nejnovější verzi předního virtualizačního řešení pro hybridní cloud a základ softwarově definovaného datového centra. S více než 650 novými funkcemi nabídne VMware vSphere zákazníkům vysoce dostupnou a odolnou on-demand cloudovou infrastrukturu pro zprovoznění, ochranu a správu jakékoli aplikace. Řešení VMware vSphere 6 bude doplněno o nejnovější verze produktů VMware vCloud® Suite 6, VMware vSphere with Operations Management™ 6, a VMware Virtual SAN™ 6. (TZ)

VMware zároveň se svou novinkou VMware Integrated OpenStack zesílil podporu otevřených frameworků pro vybudování a správu cloudů. První OpenStack distribuce od VMware umožní IT oddělení poskytovat vývojářům otevřené rozhraní API pro přístup k podnikové infrastruktuře VMware. Navíc VMware předvedl ukázku technologie, která umožní zákazníkům propojit veřejný a privátní cloud díky kombinaci řešení VMware NSX pro virtualizaci sítí a veřejného cloudu VMware vCloud Air, a získat tak jednotnou zabezpečenou síťovou doménu.

„Naši zákazníci rozšiřují svou činnost a více než kdy dříve od svých IT oddělení očekávají, že podpoří transformaci, zvýší efektivitu a zajistí firmě přidanou hodnotu,“ uvedl Ben Fathi, CTO ve společnosti VMware. „My jim s dosažením těchto cílů pomáháme díky neustálým inovacím, které posouvají VMware vSphere do pozice vedoucí platformy pro strategii hybridního cloudu. VMware vSphere je v oboru zlatým standardem, se kterým jsou srovnávány všechny ostatní virtualizační technologie, a vSphere 6 zvedá úroveň opět o něco výše.“

K dalším novinkám, které VMware představil, patří první sjednocená platforma pro hybridní cloud s virtualizovaným výpočetním výkonem, sítěmi i úložištěm a nové funkce softwarově definovaného úložiště včetně VMware Virtual SAN 6 a vSphere Virtual Volumes.

VMware vSphere 6 – základ pro hybridní cloud

Novinka VMware vSphere 6 nabídne nové průlomové technologie, které reagují na unikátní potřeby kritických podnikových aplikací a nativních cloudových aplikací, a zajistí vyšší výkon, škálování a konsolidační poměry. VMware vSphere 6 také redefinuje infrastrukturu, úroveň služeb a dostupnost aplikací. K novým funkcím vSphere 6 patří:

  • Širší podpora aplikací – VMware vSphere 6 reaguje na specifické potřeby nativních cloudových aplikací včetně pružných vývojových cyklů a aplikací s více instancemi. Díky VMware vSphere 6 mohou organizace řídit tisíce instancí komponent jediné nativní cloudové aplikace. Nové funkce pro škálování, výkon a dostupnost činí z VMware vSphere 6 ideální platformu pro virtualizaci škálovatelných aplikací jako je SAP HANA, škálovatelné zátěže jako je Hadoop a kritických podnikových aplikací jako je Microsoft SQL Server, Oracle Database a SAP ERP.
  • Nové funkce pro migraci za provozu a na velké vzdálenosti – VMware vSphere 6 disponuje novou funkcí Long-Distance vMotion, která umožní migraci pracovní zátěže za provozu, bez jakýchkoli výpadků a na velké vzdálenosti, jako například mezi New Yorkem a Londýnem. Díky toleranci pro výpadek více procesorů, se kterou VMware přichází jako první na trhu, mohou zákazníci těžit z permanentní dostupnosti pro větší virtuální stroje zahrnující až 4 virtuální procesory.
  • Technologie pro okamžité klonování – Technologie VMware pro okamžité klonování, která byla v San Franciscu na konferenci VMworld 2014 představena jako projekt Fargo, umožní rapidní klonování a poskytování tisíců kontejnerových instancí a virtuálních strojů. Díky tomu bude nová virtuální infrastruktura dostupná v časovém rámci kratším než jedna vteřina.
  • 3D grafika pro virtualizaci desktopů – Díky VMware vSphere 6 bude možné poskytovat prvotřídní pracovní stanice a graficky náročné aplikace na virtuálních desktopech, jako je VMware Horizon 6. To ocení především firmy z oblasti strojírenství, automobilového průmyslu, architektury a vzdělávání. Dechberoucí grafiku lze s využitím technologie NVIDIA GRID vGPU poskytovat prostřednictvím cloudu, který zajistí větší hustotu, škálovatelný výkon a vyšší úsporu nákladů. Více informací naleznete ve společném oznámení firem VMware a NVIDIA.
  • Podnikové úložiště s konvergovaným hypervisorem – Vlajková loď VMware nabídne škálování, výkon a nové datové služby pro velké podniky, proto je ideální platformou s úložištěm pro virtuální stroje zahrnující kritické podnikové aplikace. Více informací o VMware Virtual SAN 6 naleznete zde.
  • Přehled o virtuálních strojích pro úložiště třetích stran – VMware vSphere Virtual Volumes je první řešení na trhu, které zajistí přehled o virtuálních strojích v rámci širokého spektra úložných systémů třetích stran a rozšíří řídící rovinu softwarově definovaného úložiště od VMware v rámci ekosystému. Více informací o VMware vSphere Virtual Volumes naleznete zde.

Zákazníci mohou optimalizovat výkon, kapacitu a nastavení VMware vSphere 6 díky nově představenému řešení VMware vSphere with Operations Management 6. Tato integrovaná platforma a řešení pro správu zjednodušuje správu infrastruktury díky prediktivní analýze a automatizovaným funkcím pro upozornění a nápravu problémů. Řešení přináší výhody od samého počátku, protože pomáhá zákazníkům proaktivně identifikovat a napravovat problémy s výkonem a nastavením a uvolnit jakékoli nadbytečné virtuální stroje spolu s přiřazeným výpočetním výkonem, pamětí a úložištěm.

VMware představil i řešení VMware vCloud Suite 6, které propojí VMware vSphere 6 s nejnovějšími verzemi svých produktů pro správu cloudu – VMware vRealize™ Automation 6.2 a VMware vRealize Operations 6, a zajistí tak privátní cloud založený na architektuře softwarově definovaného datového centra. Nejnovější verze bude také obsahovat funkce pro započítávání pohledávek (chargeback/showback) a tvorbu rozpočtu prostřednictvím doplňku VMware vRealize Business 6 Standard, který pomůže infrastrukturním a provozním týmům spravovat privátní cloud.

VMware Integrated OpenStack – jednodušší cesta k OpenStacku

VMware Integrated OpenStack je OpenStack distribuce, která umožní firmám rychle a efektivně poskytnout vývojářům otevřená rozhraní API na bázi cloudu pro přístup k podnikové infrastruktuře od VMware. VMware vytvoří balíčky, otestuje a poskytne podporu všem komponentám distribuce včetně open source kódu OpenStack.

Díky VMware Integrated OpenStack mohou i IT obchody s povrchní či nulovou znalostí OpenStack či Linux zprovoznit OpenStack cloud v řádu minut. Řešení poskytne plnou integraci s VMware platformou pro správu cloudu a umožní zákazníkům rozšířit své znalosti VMware o správu a řešení problémů v rámci OpenStack cloudu.

VMware představil také sadu nových profesionálních služeb, které poskytnou zákazníkům přístup k osvědčeným postupům pro vývoj softwaru, a pomohou tak s úspěšnou implementací OpenStack a DevOps projektů. Díky akvizici MomentumSI, která byla uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí 2014, získal VMware bohaté zkušenosti s vytvářením, implementací a automatickým nasazením OpenStack cloudu jakékoli velikosti.

„Virtualizace kompletně změnila vztah mezi IT a firmou jako takovou. Díky tomu, že jsme virtualizovali a automatizovali naši infrastrukturu s řešením VMware vSphere Enterprise plus, podařilo se nám zvýšit rychlost a zlepšit poskytování IT služeb. Předpokládáme, že VMware vSphere 6 nám pomůže zlepšit výkon a dostupnost našich kritických podnikových aplikací,“ uvedl Saeed Al Ghailani, vedoucí infrastruktury a telekomunikací, Ministerstvo dopravy, Abu Dhabi.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

 

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility. Řešení VMware jsou založena na vedoucí virtualizační technologii a nabízí zcela nový model plynulého, rychlého a bezpečného IT. Zákazníci mohou rychleji inovovat svou infrastrukturu díky rapidnímu vývoji, automatickému doručování a bezpečnému používání libovolné aplikace. S tržbami ve výši 6 miliard USD v roce 2014 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.