Ness vidí na trhu příležitosti a personálně posiluje

Praha – 10. února 2015 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, po nedávném posílení managementu nabírá další odborníky a upevňuje svou obchodní pozici v oblasti aplikace moderních technologií a outsourcingu. (TZ)

Společnost Ness Technologies vlastněná americkou investiční skupinou Rohatyn Group (vlastní např. i banku JPMorgan Chase) vidí na trhu řadu příležitostí.

Firmy dnes bojují s nutností snižovat náklady na provoz IT, zároveň ale potřebují inovovat, aby obstály v konkurenci. Proto Outsourcing IT služeb zažívá určitou renesanci. Už začala éra inteligentních energetických sítí Smart Grid, zdravotnictví čeká na eHealth, prudce se rozvíjí oblast Mobilit a stále aktuálnějším a závažným tématem je IT bezpečnost. A to nejen v souvislosti s novým zákonem o kybernetické bezpečnosti. Podle analýzy totiž na tuzemském pracovním trhu chybí asi 12 tisíc zkušených bezpečnostních expertů. A ve hře není nic menšího, než zabezpečení dat a informační infrastruktury státu a rozpočtových organizací.

A protože IT je obor postavený na lidech, jejich nápadech a myšlenkách, klade Ness Technologies důraz především na kvalitu svých týmů. Kromě zkušených odborníků do nich přináší inovativní kreativitu i spolupráce se studenty vysokých škol.

„Ness spolupracuje se studenty už při studiu. Ti si mohou vybrat pro téma své diplomové práce aktuální problém, který řeší u zákazníků naše týmy. Student se může podílet na řešení skutečného problému, k tomu má možnost placené praxe, mentoringu, naši specialisté pořádají na katedrách přednášky… Ness je díky kontaktu s vysokými školami kreativnější v inovacích, což následně oceňují naši zákazníci,“ říká Pavel Mičánek, Head of Human Resources, Ness Technologies v ČR.

Ness Technologies se také v roli řešitele účastní grantů pro Technologickou agenturu a mezinárodní spolupráce v rámci programů EU Horizon2020. V loňském roce bylo společné řešení Ness, Vodafone a olomoucké univerzity nominováno na cenu Česká inovace v kategorii „Inovativní firma“.

O Ness Technologies

Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií, specializuje se na vývoj softwarových produktů a aplikací, systémovou integraci, konzultace a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, nearshore i offshore dodávek. Pomáhá zákazníkům ve více než 20 zemích realizovat jejich obchodní i technologické cíle. Kolem 5 000 odborníků v pobočkách v Severní Americe, Evropě a Indii a téměř 500 v Praze, Brně a Ostravě spojuje výhody globálního know-how i místních znalostí. Na českém trhu patří společnost k leadrům v oblasti business a IT služeb. Více na www.ness.cz